آخرین وضعیت زلزله ۷٫۲ ریشتری کرمانشاه | پایگاه خبری آتیه کار

آخرین وضعیت زلزله ۷٫۲ ریشتری کرمانشاه

آخرین وضعیت زلزله ۷٫۲ ریشتری کرمانشاه

به گزارش آتیه کار به نقل از ایندیپنت ، حداقل ۷نفرکشته و۵۰ زخمی بعداززلزله با شدت ۷٫۲ درجه درنزدیکی مرز عراق وایران مشاهده شده است . 

فرامرز اکبری، فرماندار قصر شیرین گفت :  ۶ نفر جان خود را از دست داده اند و شمار بیشتری زخمی شده اند، به گزارش خبرگزاری ایرنا مقامات عراقی گزارش داده اند : در کردستان حداقل ۱ نفر کشته و ۵۰ تن زخمی شده اند سازمان زمین شناسی ایالات متحده اعلام کرد مرکز زلزله حدود ۳۲ کیلومتری در جنوب غربی شهرحلبچه میباشد و قدرت زلزله ۷٫۲ ریشتر اندازه گیری شده است.
خبرگزاری ایلنا گزارش داد که حداقل ۱۴ استان در اثر زلزله آسیب دیده اند. مردم در رسانه های اجتماعی با ارسال پست هایی از خانه های خود، بویژه از مناطق قصرشیرین – در نزدیکی مرز عراق – و کرمانشاه، نشان داده اند که برخی از خانه های آنها از بین رفته اند.
اسماعیل نجار رئیس سازمان ملی مدیریت بحران ایران گفت:برخی ازافراد مجروح ممکن است در قصر شیرین زیر آوار مانده باشند.
ایران کشور زلزله خیز است و خطوط اصلی گسلها از این کشور عبورمی کند درسال ۲۰۰۳،دراثر زلزله در شهرتاریخی بم،۲۶۰۰۰ نفراز بین رفتند بسیاری ازخانه ها دربخشهای روستایی فروریخت .
یک مقام محلی هلال احمر به تلویزیون دولتی گفت خطوط آب و برق دربرخی روستاها و شهرها در استان کرمانشاه غرب قطع شده و مردم جهت در امان ماندن از پس لرزه ها به خیابان ها رفته اند. این مقام رسمی گفت: “تاکنون هیچ تلفات گزارش نشده است.
۶۵۲

آخرین وضعیت تاسیسات گازی در پی وقوع زلزله های شدید در نقاط مختلف کشور

سخنگوی شرکت ملی گاز ایران در پی وقوع زلزله هایی شدید در استان های مختلف کشور آخرین وضعیت تاسیسات گازی را اعلام کرد. ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی گاز می نویسد: ‘مجید بوجارزاده’ یکشنبه شب اظهار داشت: در ایلام و کرمانشاه مشکل خاصی در تاسیسات گازی این استان ها وجود ندارد.

وی افزود: در مناطق دیگر هم مواردی اعلام نشده و جای نگرانی نیست.

بوجارزاده تصریح کرد: همکاران شرکت ملی گاز در شهرهایی که لرزش داشته اند در آماده باش هستند.

 

مطالب مرتبط:

My title
تمامی حقوق مطالب وب سایت اختصاصی پایگاه خبری آتیه کار می باشد.

طراح سایت: سایت ستاپ Sitesetup