آلوده‌ترین شهر جهان همچنان آلوده‌تر می‌شود | پایگاه خبری آتیه کار

آلوده‌ترین شهر جهان همچنان آلوده‌تر می‌شود

آلوده‌ترین شهر جهان همچنان آلوده‌تر می‌شود

این روز های که گرد و خاک و خشکسالی امان مردم سیستان را بریده بود مشکلات بهداشتی و فاضلاب نیز به معضلات سیستان اضافه شده تا آلوده ترین شهر جهان همچنان آلوده تر شود.

 ۱۹ سال است که مردم سیستان با مشکلات عدیده ای چون خشکسالی و طوفان و گرد و خاک دست و پنجه نرم می کنند که در این بین بیکاری و نبود امکانات شهری مناسب و بوی فاضلاب نیز معضل هایست که روز به روز مردم این منطقه را ناامید تر از پیش و مجبور به مهاجرت می کند.

هر چند که سال هاست مردم سیستان در تماسی های متعدد خواهان پیگیری مشکلات فاضلاب در این شهرستان بودند اما علی رغم پیگیری رسانه ها و وعده های مسئولین همچنان شاهد بوی فاضلاب در برخی خیابان های شهر زابل و یا تجمیع آب و یا فرونشست برخی خیابان ها بوده ایم گویا این روز ها بزرگترین مشکل مردم سیستان بعد از خشکسالی مشکلات فاضلاب است و مسئولین منتظر کسب رتبه جهانی دیگری به نام سیستان هستند.

علی ای حال بوی فاضلاب در برخی خیابان های اصلی تنها مشکل فاضلاب این شهرستان نیست بلکه بسیاری از محلات این منطقه نیز از نعمت اتصال به شبکه فاضلاب محرومند و این موضوع مشکلات بسیاری را برای آنان فراهم آورده به طوری که در بسیاری از محلات ساکنان محل مجبور به تخلیه چاه فاضلاب خود دو بار در هرماه به وسیله خودروهای تخلیه هستند و برخی دیگر نیز فاضلاب خود را به راحتی در خیابان رها می کنند.

یکی از اهالی خیابان سام شرقی زابل گفته بود که با وجود اینکه اجرای طرح لوله کشی فاضلاب زابل از مرز ۲۰ سال هم گذشته اما اهالی سام شرقی با وجود جمعیت قابل توجه خود با وجود اینکه در کنار پمپاژ خانه واقع شده اند از نعمت اتصال به فاضلاب محروم هستند.

این شهروند ادامه داده بود که با اینکه اکثر مواقع باید بوی نامطبوع ایجاد شده از طریق ایستگاه را تحمل کنیم، تنها کوچه فاقد لوله کشی فاضلاب در آن منطقه به شمار می رویم که این خود جای سوال دارد.

وی گفته بود در طول چهار سال چندین بار نامه نگاری کردیم و نتیجه ای حاصل نشد حتی اهالی نزد نماینده وقت رفتند و از طریق نامه مشکلات را با او در میان گذاشتند و پس آن نماینده تماس گرفته و دستوراتی دادند که خوشبختانه بعد آن نامه یک بار آمده و کوچه را متر و اعلام کردند که ظرف ۱۰ روز آینده طرح را اجرا می‌کنند ولی تا این لحظه هیچ گونه اقدامی انجام نشده است.

این شهروند گفت: چندین بار اهالی حضوری مراجعه کردند اما تنها قول های بی عملی برای امروز و فردا می دهند و این موضوع به شدت اهالی منطقه را رنج می‌دهد.

جهت پیگیری این موضوع در تماسی که با سرابندی رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان زابل داشت، وی با بیان اینکه برنامه ریزی برای حل این مشکل انجام شده است، گفت: قرار شده است حدود ۳ کیلومتر از خیابان های زابل لوله گذاری انجام شود که خیابان های با هنر ، سام ، هیرمند ، هامون و جام جم جز این خیابان ها هستند.

سرابندی با بیان اینکه در صورتی که مجوز های شهرداری جهت تخریب آسفالت به موقع صادر شود کار سریعتر انجام می شود ، تصریح کرد: در حال حاضر چند خیابان در حال لوله گذاری هستیم که پس از اتمام این کار پروژه بعدی را آغاز می کنیم.

رئیس اداره آب و فاضلاب زابل با بیان اینکه در حال حاضر ۳ کیلومتر از خیابان های زابل که در برنامه لوله گذاری است پراکنده می باشد ، خاطر نشان کرد: اگر شرایط برای لوله گذاری فراهم باشد این پروژه ها تا خرداد سال آینده به اتمام می رسد.

منبع: راه دانا

 

مطالب مرتبط:

My title
تمامی حقوق مطالب وب سایت اختصاصی پایگاه خبری آتیه کار می باشد.

طراح سایت: سایت ستاپ Sitesetup