آمادگی دانشگاه پیام نور قزوین برای ورود به عرصه‌های صنعتی و کارآفرینی | پایگاه خبری آتیه کار

آمادگی دانشگاه پیام نور قزوین برای ورود به عرصه‌های صنعتی و کارآفرینی

آمادگی دانشگاه پیام نور قزوین برای ورود به عرصه‌های صنعتی و کارآفرینی

سید رضا مهرنیا افزود: این دانشگاه نه تنها برای تمام رشته محل های علوم پایه، علوم انسانی و فنی و مهندسی پذیرش دانشجو دارد

بلکه قطب برخی رشته‌های تخصصی از جمله اکتشاف معدن، تجهیزات و آزمایشات دستگاهی شیمی و کشاورزی بوده و در زمینه تشکیل پایگاه های اطلاعات مکانی GIS حرف اول را می زند.
وی با بیان اینکه اگر اکتشافات منابع آب استان به ما سپرده شود به طور قطع در کارآفرینی موفق خواهیم بود، اضافه کرد:دانشگاه پیام نور مدعی تخصص در علوم پایه و فنی و مهندسی بوده و به لحاظ داشتن آزمایشگاه های علوم پایه، آماده عقد قرارداد با تمام نهادهای دولتی و خصوصی است.
مهرنیا ادامه داد: درهمین ماه گذشته دستگاه جذب اتمی با اعتبار حدود یک میلیارد ریال به دانشگاه اختصاص یافت که با داشتن امکانات آزمایشگاهی بسیار ارزشمند می تواند به راحتی خدمات به تمام واحدهای صنعتی استان ارائه دهد.
وی ادامه داد: همچنین این دانشگاه با داشتن دستگاه های نقشه برداری نیمه لیزری به راحتی می تواند در نقشه برداری شهری و روستایی و جاده سازی حضور پررنگی در استان داشته باشد.
مهرنیا در ادامه از آغاز ثبت نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی خبر داد و افزود: زمان ثبت نام این مقطع از روز۱۹تا ۲۳مردادماه است و علاقه‌مندان می توانند در این مدت با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به ثبت نام اقدام کنند.
وی گفت: در این روش دانشجویان بدون گذراندن سد کنکور می توانند در ۲۱۱کدرشته کارشناسی علوم پایه، علوم انسانی و فنی و مهندسی ثبت نام و از مهرماه تحصیل خود را آغاز کنند.
مهرنیا با اشاره به اینکه دانشگاه پیام نور در سال های اخیر کیفیت بخشی را به جای کمیت پیشه خود ساخته است، گفت: یکی از شاخص های مهم برای افزایش کیفیت، بازنگری در رشته های تحصیلی مطابق با استعدادها و نیازهای هر منطقه است.
وی از تحصیل هفت هزار و ۷۵۳دانشجو در دانشگاه پیام نور استان خبر داد و گفت: سال گذشته ۲هزار و ۴۶۴دانشجو از این دانشگاه دانش آموخته شدند.
مهرنیا ادامه داد: این دانشگاه هم‌اکنون دارای ۶۱عضو هیات علمی است که اکثر آنها در مرتبه علمی استادیار به بالا هستند و همین نشان‌دهنده توجه دانشگاه پیام نور به کیفیت بخشی است.
رئیس دانشگاه پیام نور تعداد تجهیزات آزمایشگاهی و ورزشی این دانشگاه را در حد استاندارد اعلام کرد و افزود: تنها در مرکز قزوین ۱۵ آزمایشگاه تخصصی در مقطع کارشناسی ارشد داریم که اینها می تواند در ارتقای کیفیت آموزش و پژوهش بسیار موثر عمل کند.
دانشگاه پیام نور قزوین دارای سه مرکز در قزوین، بوئین زهرا و تاکستان و پنج واحد الوند،آبیک، شال،دانسفهان و آوج می باشد.
از سال ۸۰ تاکنون ۲۵هزار و ۳۳۰دانشجو از دانشگاه پیام نور استان قزوین دانش آموخته شده اند.

منبع http://www.modirinfo.com

کدخبرنگاری۱۸۰۱

۹۶۰۵۱۷۱۵۰۵۳۸۲۳۱۴

مطالب مرتبط:

My title
تمامی حقوق مطالب وب سایت اختصاصی پایگاه خبری آتیه کار می باشد.

طراح سایت: سایت ستاپ Sitesetup