اشتغال بیش از دو هزار نفر از طریق مراکز کاریابی | پایگاه خبری آتیه کار

اشتغال بیش از دو هزار نفر از طریق مراکز کاریابی

اشتغال بیش از دو هزار نفر از طریق مراکز کاریابی

دیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان گفت: در حال حاضر در استان لرستان ۱۶ موسسه مشاوره شغلی و کاریابی غیر دولتی مشغول فعالیت هستند .

علی آشتاب با اشاره به نقش کاریابی ها در افزایش کارآیی بازار کار و گسترش فرصت های شغلی اظهار داشت :

در حال حاضر در استان لرستان ۱۶ موسسه مشاوره شغلی و کاریابی غیر دولتی دارای مجوز و مشغول فعالیت هستند که در سال ۱۳۹۶ توسط این کاریابی ها تعداد دو هزار ۱۰۷ نفر از افراد جویای کار در واحدهای اقتصادی بکار گمارده شده اند.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان با بیان اینکه کاریابی ها زمینه برقراری ارتباط هوشمندانه منابع انسانی با فرصت های شغلی برای کارجویان استان را مهیا می کنند افزود : هدف از تأسیس مؤسسات مشاوره شغلی و کاریابیهای غیردولتی ارائه راهنمایی و مشاوره شغلی به جویندگان کار و کارفرمایان، شناسایی فرصتهای شغلی ، تأمین نیرو برای کارفرمایان و معرفی کارجویان آماده به کار در فرصتهای شغلی است .

آشتاب در رابطه با بیشترین گروه سنی جویندگان کار در استان تصریح کرد: بیشترین جویندگان کار در رده سنی ۲۵ تا ۳۴ سال قرارگرفته‌اند که ۵۰ درصد جمعیت جویندگان کار را تشکیل می‌دهند. وی با بیان اینکه تقریباً ۶۴ درصد جویندگان کار استان در سال ۹۶ بدون مهارت بوده است گفت: ۹۴۵ نفر برای کسب مهارت به مراکز فنی و حرفه‌ای استان لرستان معرفی شد
منبع خبر : سایت خبری شعار سال
کدخبرنگاری۱۸۰۱

۲۶۴۸۰۴_۸۵۳

مطالب مرتبط:

My title
تمامی حقوق مطالب وب سایت اختصاصی پایگاه خبری آتیه کار می باشد.

طراح سایت: سایت ستاپ Sitesetup