افزایش ۳۵ درصدی حقوق کارکنان بهزیستی | پایگاه خبری آتیه کار

افزایش ۳۵ درصدی حقوق کارکنان بهزیستی

افزایش ۳۵ درصدی حقوق کارکنان بهزیستی

رئیس سازمان بهزیستی کشور از افزایش ۳۵ درصدی حقوق کارکنان سازمان در آینده خبر داد.

به گزارش آتیه کار به نقل از ایلنا، انوشیروان محسنی بندپی در جمع کارشناسان و مدیران بهزیستی قزوین گفت: کارکنان بهزیستی با وجود کار سخت و طاقت‌فرسا از حقوق و مزایای عادلانه ای برخوردار نیستند. با توجه به نگاه مثبت دولت به کارکنان بهزیستی، حقوق همکاران ما افزایش پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: افزایش حقوق و مزایای کارکنان بهزیستی یکی از مطالبه‌های جدی همکاران است و در همین راستا سازمان بهزیستی سال‌گذشته از مرکز پژوهش‌های مجلس درخواست ارزیابی میزان حقوق و مزایای دستگاه‌های اجرایی را کرد تا مشخص شود سازمان بهزیستی در این خصوص چه جایگاهی دارد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: در اصلاحیه حقوق و مزایای دستگاه‌های اجرایی که مجلس از دولت تقاضا کرد رئیس‌جمهوری تکلیف کرد کارکنان بهزیستی مانند کارکنان آموزش و پرورش و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ضریب مخصوص برخوردار شوند.

وی ادامه داد: بحث استخدام یا تغییر وضعیت نیروهای قراردادی کار معین، فعلا در دولت منتفی است زیرا بر حسب قانون، دولت استخدام جدید ندارد اما رایزنی‌هایی در حال انجام است که برای مشاغل مربوط به اورژانس اجتماعی، پایداری شغلی ایجاد شود و در همین راستا، مجوز خرید خدمت برای این نیروها صادر شده است. سرمایه انسانی در این سازمان بسیار حائز اهمیت است چراکه کمتر سازمانی این اندازه نیروی متخصص دارد.

رئیس سازمان بهزیستی با بیان اینکه بین دریافتی و مزایای برخی از سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها فاصله و شکافی بسیار زیادی وجود دارد، افزود: همه کارشناسان سختی کار در بهزیستی را قبول دارند اما تاکنون به این موضوع رسیدگی نشده است. بازنگری حقوق و مزایا، توسعه کمی و کیفی اورژانس اجتماعی، افزایش مستمری مددجویان از جمله برنامه‌هایی بوده که برای برنامه ششم توسعه در نظر گرفته شده است. بهزیستی تنها متولی حل مشکلات و آسیب های اجتماعی نیست بلکه این مسئولیت چند وجهی است و باید همه دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی در این خصوص پای کار بیایند.

وی با اشاره به اینکه برای نخستین بار شاهد بودیم مستمری مددجویان بهزیستی ۲۰ درصد افزایش یافت، گفت: در سال‌ جاری قرار است ۱۵۰ واحد اورژانس اجتماعی در شهرهای کشور مستقر شود.

معاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی با یادآوری اینکه که موضوع پیشگیری از اختلالات ژنتیک قبلا با مصوبه دولت باید توسط وزارت بهداشت و با همکاری بهزیستی صورت می‌گرفت،گفت: با گذشت یک سال از این مصوبه، وزارت بهداشت نتوانسته هنوز آن را اجرا کند. تولد سالانه ۳۰ هزار کودک معلول در کشور این سازمان را بر آن داشت تا طرح پیشگیری از معلولیت را به طور جدی در دستور کار خود قرار دهد.

محسنی بندپی در پایان گفت:‌ در برنامه‌ ششم توسعه، متولی سلامت اجتماعی، بهزیستی است در حالی که قبلا این سازمان فقط تصدی‌گری این حوزه برعهده داشت.

مطالب مرتبط:

My title
تمامی حقوق مطالب وب سایت اختصاصی پایگاه خبری آتیه کار می باشد.

طراح سایت: سایت ستاپ Sitesetup