الهام اكبري، كارآفرين موفق كرمانشاهي | پایگاه خبری آتیه کار

الهام اكبري، كارآفرين موفق كرمانشاهي

الهام اكبري، كارآفرين موفق كرمانشاهي

الهام اكبري متولد ۱۳۶۲، فرزند ارشد خانواده و فارغ‌التحصيل کارشناسی ارشد رشته مديريت اجرايي(MBA) از واحد علوم و تحقيقات دانشگاه آزاد است. او از روزی که کارش را با نمایندگی روزنامه‌های سراسری در کرمانشاه شروع کرد یا در مسیر موفقیت گام برداشته است.

خودش پشتکار و ایده‌های نو را مهم‌ترین عامل موفقیت می‌داند و معتقد است حمایت‌های خانواده‌اش در این مسیر حرکتش را سرعت بخشیده است. او حالا یک کارآفرین و زن موفق هم در حوزه مطبوعات و ورزش است و برای آینده هم برنامه‌های زیادی دارد.

نماینده مطبوعات، رئیس گلف!

در حال حاضر سرپرستي چندين روزنامه و نشريه اقتصادي كشور را بر عهده دارم. صاحب‌امتياز و مديرمسئول يك كانون تبليغاتي، مشاور اقتصادی برخی از کارخانجات و شرکت‌های بخش خصوصی، رئيس هيات مديره يك تعاوني كشاورزي، كه فعاليت خود را به تازگي آغاز کرده است و همچنين رئیس هيأت گلف استان كرمانشاه هستم. پیشتر بازیکن گلف بودم که دو بار به تیم ملی گلف دعوت شدم. تلفیق دنیای مطبوعات و ورزش شاید کمی غریب به نظر آید، اما از همان ابتدا باور داشتم که می‌توانم از پس هردوی آن‌ها برآیم. مطبوعات برای من یک علاقه و کسب‌و‌کار دائمی و گلف یک بخش دوست‌داشتنی از زندگی‌ام محسوب می‌شود.

یک شروع به‌موقع

اولين دوره فعاليت مطبوعاتي را همزمان با تحصيل در مقطع كارشناسي در يك روزنامه سراسري آغاز كردم، سعي كردم از همان ابتدا بر كارم مسلط شوم؛ براي همين با جديت هرچه تمام‌تر ابتدا به شناخت قابليت‌هاي فردي خودم پرداختم، پس از آن شناسايي اهدافی که در زندگی به دنبال آن‌ها بودم را در برنامه کاری خودم قرار دادم. بعد از اين نوبت برنامه‌ريزي و زمان‌بندي بود. بر روي اهدافم تمركز كردم و سعي كردم با مثبت‌انديشي همه چيز را تغيير دهم. با هر موفقيت، جسارت بيشتر پيدا مي‌كردم و با هر شكست، قوي‌تر مي‌شدم. در آن روزها كانون توجه دوستان و اطرافيان بودم. حدود ۲ سال ارتباط كاري با برخي استادان و مديران، زمينه‌ساز پيشنهادي تاثيرگذار شد. بله، پيشنهاد سرپرستي يك روزنامه سراسري اتفاقي بود كه به نوعي مسير زندگي مرا با تغييري دلخواه مواجه ساخت و اين انتخاب سرآغازي شد براي حصول موفقيت‌هاي بعدي. موفقیت‌هایی که چندي پيش در جريان برگزاري دومين جشنواره مطبوعات استان كرمانشاه، هم ادامه پیدا کرد و نشريه‌هاي تحت مديريت من، حائز رتبه برتر شدند و اين حاصل تلاش بي‌وقفه و همكاري مستمر اعضاي مجموعه‌ای است که مدیریت آن‌ها با من است.

اشتغال‌زایی

در بخش مطبوعات و رسانه، كانون تبليغاتي و تعاوني كشاورزي به طور مستقيم و غيرمستقم حدود ۳۰ نفر مشغول به فعاليت هستند. اشتغال‌زایی یکی از مهم‌ترین و جذاب‌ترین بخش‌های هر کارآفرینی است. اینکه می‌بینید تلاش شما باعث شده برای عده‌ای شغل ایجاد شود، حس خیلی خوبی دارد. من همیشه اعتقاد داشته‌ام که اول باید به فکر منافع دیگران بود تا بتوان در نهایت منفعتی را نصیب خودمان کنیم.

باران

هيچ‌گاه از اينكه فقط به دنبال رسيدن به هدف‌هاي خود باشم خشنود نبوده‌ام؛ از اين‌رو تصميم گرفتم همراه با ديگران براي ساختن آينده‌اي روشن گام بردارم

و رنگین‌کمان

بديهي است كه در جامعه ما اشتغال و کارآفرینی زنان با مشكلات به مراتب بيشتري نسبت به آقايان همراه است. زنان هم عهده‌دار نقش‌هاي اجتماعي هستند و هم به عنوان همسر و مادر مسئوليت سنگين‌تري در قبال خانه و خانواده ايفا مي‌كنند، اما نبايد مشكلات و موانع موجود، زنان را از رسيدن به اهدافشان منصرف سازد. به عقيده من وقتي به آنجا مي‌رسي كه مي‌تواني درك كني كه چه كاري بايد انجام بدهي، ديگر هيچ چيز نمي‌تواند تو را از ادامه راهت باز دارد. در واقع تغيير دادن نگاه‌مان نسبت به وقايعي كه در زندگي برايمان اتفاق مي‌افتد، واكنش ما را نسبت به آنها تغيير مي‌دهد. پس اگر مي‌خواهيد رنگين‌كمان را ببينيد بايد بارانش را هم تحمل كنيد.

کار خانوادگی

من هميشه مورد لطف و رحمت خداوند بوده و هستم و هيچ‌گاه و تحت هيچ شرايطي نمي‌توانم حمايت و پشتيباني خانواده‌ام را ناديده بگيرم، مادرم نقشي اساسي در تصميمات من ايفا مي‌كند. اولين دلگرمي هميشه از سوي اوست؛ سر نماز كه دعايم مي‌كند، مي‌دانم كه بخت يارم مي‌شود. پدر و ۲ برادرم بازوان توانمند من براي انجام برخي امور مردانه بوده و هستند. وجودشان منبعي سرشار از عزم و اراده است كه تكيه‌گاه امني برايم شده‌اند. در سال‌هاي اخير، همسرم مشوق بسيار خوب و پشتوانه محكمي براي من بوده است و هرگز حمايت‌ها و فداكاري‌هاي او را فراموش نمي‌كنم. به طور كلي بايد بگويم‌ يكي از رموز موفقيت من، كار خانوادگي است؛ چرا كه هر يك از اعضاي خانواده‌ام به نحوي مديريت و مسئوليت قسمت‌هاي مختلف مجموعه را بر عهده دارند.

توسعه، پیشرفت و آینده

منحصر به فرد بودن، عزت نفس و شخصيت متعالي با تمام اهدافم آميخته شده است. هيچ‌گاه از اينكه فقط به دنبال رسيدن به هدف‌هاي خود باشم خشنود نبوده‌ام؛ از اين‌رو تصميم گرفتم همراه با ديگران براي ساختن آينده‌اي روشن گام بردارم.

به طور كلي زندگي‌ام را در مسير تحقق آرمان‌هايم دنبال مي‌كنم و توسعه و پيشرفت جزء جدانشدني اهداف كاري من است. تصميم دارم در آزمون دكتراي مديريت شركت كنم. به عقيده من يك مدير خوب براي پيشبرد اهداف و توسعه همه‌جانبه بايد به علم روز مجهز باشد.

در زمينه ورزش گلف نيز قصد دارم با ياري خدا و حمايت مسئولان دلسوز کرمانشاه و پیگیری همکاران سازمان ورزش و جوانان سعی در توسعه و ارتقا ورزش گلف در استان را داریم. به اين منظور برنامه‌ريزي برگزاري دوره‌هاي آموزش گلف براي بانوان و آقايان در رده‌هاي سني مختلف را در نظر گرفته‌ام و در صورت استقبال مردم و فراگير شدن اين ورزش، در زمينه راه‌اندازي زمين‌هاي ميني گلف در مكان‌هاي ورزشي، پارك‌ها و مدارس نيز اقدام خواهيم كرد.

گام‌های استوار

بايد راهي نو براي بودن پيدا كرد؛ از تجربيات الهام گرفت و ناديده‌ها را تصور كرد. اينجاست كه ناممكن‌ها ممكن مي‌شود. توصيه‌ام به خانم‌هاي جوان اين است كه اگر مي‌خواهند فرد موفقي در جامعه باشند، بايد از سختي‌ها نهراسند، مسئوليت‌هاي اجتماعي را بپذيرند و در راه رسيدن به اهدافشان محكم و استوار گام بردارند.

کد خبرنگاری۱۸۰۱

منبع کلینیک کسب و کار

http://www.persianfemale.com/images/stories/n00002161-b.jpg

مطالب مرتبط:

My title
تمامی حقوق مطالب وب سایت اختصاصی پایگاه خبری آتیه کار می باشد.

طراح سایت: سایت ستاپ Sitesetup