امنیت شغلی کارگران با امنیت سرمایه گزاری ارتباط دارد | پایگاه خبری آتیه کار

امنیت شغلی کارگران با امنیت سرمایه گزاری ارتباط دارد

امنیت شغلی کارگران با امنیت سرمایه گزاری ارتباط دارد

خلیلی اظهار داشت : اداره کل تعاون و رفاه اجتماعی مجموعه به متشکل از ۱۱ اداره کل و بانک است . مانند بهزیستی ، صندوق کار آفرین امید ، بانک رفاه ، بانک توسعه و تعاون و….. از جمله ادارات متشکل این سازمان می باشد .


در استان البرز این هماهنگی میان دستگاهها به خوبی اجرا می شود . برای اولین بار شهر کرج را به ۴ اداره تقسیم کردیم که این هماهنگی بین انها به خوبی اجرا میشود و هدف آن برای حل مشکلات مردم است . در سال ۹۳ رتبه ۲۶ در کشور داشتیم که توانستیم ان را به رتبه ۶ در سال ۹۴ با همکاری همه بخشها برسانیم .
وی افزود : در بخش تعاون حدود ۳۵۰۰۰ تعاونی در استان داریم که از این تعداد ۱۲۰۰ تعاونی غیر فعال را شناسایی کردیم که با کمک دانشگاه پژوهش زمینه انحلال آن را توانستیم ارزیابی کنیم .هدف ما از این کار ساماندهی این دسته از تعاونیها بود . امسال در ستاد اقتصاد مقاومتی یکی از تکالیف ما بهره وری از تعاونیها برای ایجاد اشتغال است . در حوزه تعاون ما باید به ۲۵ درصد از سهم اقتصاد مقاوتی دست پیدا کنیم که متاسفانه در حال حاضر کمتر ۶ درصد است .
مهندس خلیلی مشکلات عدیده ای که در حوزه مسکن مهر وجود دارد را به عنوان یک معضل جدی قلم داد کرد و بیان کرد : تعاونیهای مسکن مهر ، مصرف و همین طور تولید از تکالیف ما می باشند .
در زمینه مسکن مهر مشکلات فراوانی داریم . در شهرستان هشتگرد بالغ بر ۱۲ هزار مسکن مهر خالی است که متاسفانهبا عدم متقاضی روبه روست .
در ادامه عنوان کرد : در حوزه روابط کار میانگین رسیدگی به پرونده ها در سال حدود ۱۰ هزار پرونده است . نمایندگان کارگر و کارفرما به ان رسیدگی میکنند و هدف ما در این زمینه سازش است .شعار ما در این حوزه دقت سرعت و انصاف که به جد به ان رسیدگی می کنیم .
در استان البرز ۲۰ بازرس به کار برای ۳۲ هزار کد کارگاهی بالغ بر ۳۵۰ هزار کارگر بیمه شده مطابق با استانداردهای بین الملی و سازمان بین المللی کار است که برای هر ۲۰ هزار نفر کارگر یک بازرس کار نیاز است .ما تا حدودی آن را رفع کرده ایم .در کاهش حوادث ناشی از کار استان البرز رتبه خوبی را دارا است .
در حوزه رفاه اجتماعی خلیلی بیان کرد : ما پی گیر ایجاد فرهنگ کار شایسته هستیم .کار شایسته مزد شایسته را میطلبد . در سامانه روابط کار که به تازگی افتتاح شد بحث امنیت شغلی بود . امنیت شغلی کارگر قطعا با امنیت سرمایگزاری ارتباط دارد . در جامعه ای که عرضه نیروی انسانی بیش از تقاضا است امنیت شغلی کمتر است . برای این امنیت باید ایجاد اشتغال کرد . امسال در زمینه اشتغال در استان البرز ۳۳ هزار شغل خالص ایجاد خواهیم کرد . تا بتوانیم به ۱۰ درصد حوزه اشتغال برسیم .
در پایان با تاکید بر این که ارتباط بین دستگاههای تعاونی بسیار سازنده و اثر گزار است افزود : تمام توان خود را برای لازمه های این تعاونیها به کار خواهیم گرفت تا بتوانیم تمام اقشار به خصوص اقشار بد درامد و کارگر را با مشکلات کمتری در زمینه خطرات ناشی از کار مواجهه کنیم .

منبع خبرآنلاین

کدخبرنگاری۱۸۰۱

tXaqYRoJiSpD

مطالب مرتبط:

My title
تمامی حقوق مطالب وب سایت اختصاصی پایگاه خبری آتیه کار می باشد.

طراح سایت: سایت ستاپ Sitesetup