ايجاد زيرساخت ها بدون توجه به اسناد توسعه اي اسراف بيت المال است | پایگاه خبری آتیه کار

ايجاد زيرساخت ها بدون توجه به اسناد توسعه اي اسراف بيت المال است

ايجاد زيرساخت ها بدون توجه به اسناد توسعه اي اسراف بيت المال است

معاون هماهنگي امور عمراني استاندار گلستان، برنامه ريزي اصولي و علمي را لازمه رسيدن به توسعه پايدار دانست و گفت: ايجاد زيرساخت ها درحوزه هاي مختلف بدون توجه به اسناد توسعه اي و ظرفيت هاي هر منطقه، اسراف بيت المال است.
به گزارش خبرنگار ايرنا، ميرمحمد غراوي روز شنبه در مراسم متمرکز افتتاحيه و آغاز عمليات اجرايي ۳۲۷ طرح عمراني، اقتصادي و اشتغالزاي شهرستان مينودشت واقع درشرق گلستان خاطرنشان کرد: نداشتن سند آمايش سرزميني و کم توجهي به اسناد توسعه اي سبب شده تا در برخي حوزه ها زيرساخت هايي ايجاد شود که بدون استفاده مانده و يا در طول سال يک يا دو بار از آن استفاده مي شود.

وي، نهادينه کردن نظام برنامه ريزي در کشور، توجه به استانداردهاي جهاني و نيز توجه به مصارف مردمي را از ديگر ضرورت ها در توسعه پايدار دانست و تصريح کرد: در کشور ما به اين حوزه ها کمتر توجه شده و بسياري از مصارف ما بالاتر از مقادير جهاني است و يک دليل آن داشتن منابع فراوان بويژه منابع نفت و انرژي بوده است.
غراوي، سند آمايش سرزميني را يکي از اسناد مهم براي رسيدن به توسعه پايدار در کشورها و از جمله در ايران دانست و افزود: نسبت به تدوين اين سند در کشور ما در سال هاي گذشته کم توجهي شده و اين امر سبب شده تا ايجاد زيرساخت ها و توزيع امکانات در مناطق مختلف کشور يکسان نباشد.

معاون هماهنگي امور عمراني استانداري گلستان اضافه کرد: درسند آمايش سرزميني که به اصول پدافند غيرعامل نيز در تهيه آن توجه مي شود، ظرفيت ها، پتانسل ها و منابع هر منطقه از کشور مشخص و بر اساس آن نسبت به ايجاد زيرساخت ها اقدام مي شود.

وي با اشاره به مشکلات مالي کشور و تحريم هاي دشمنان، افزود: امروز اولويت اول همه مديران بايد تکميل طرح هاي نيمه تمام بالاي ۷۰ درصد پيشرفت فيزيکي باشد که گره اي از مشکلات مردم را نيز رفع نمايد.
وي همچنين با تبريک فرارسيدن ايام دهه فجر انقلاب اسلامي گفت: دهه فجر فرصتي براي ارائه اقدامات صورت گرفته توسط مسئولان است و به يقين بايد گفت خدماتي که دولت هاي پس از پيروزي انقلاب تاکنون در اقصي نقاط کشور انجام داده اند، به هيچ وجه قابل قياس با قبل از انقلاب نيست.

غراوي، توجه به معيشت مردم و تامين رفاه آنان را از اولويت هاي مهم همه مديران دانست و اضافه کرد: دشمنان تلاش مي کنند با بزرگنمايي مشکلات معيشتي و اقتصادي مردم و اعتراض هايي که چندي پيش انجام شد، مردم را نسبت به نظام و مسئولان نااميد کنند.

وي با بيان اينکه اعتراض هاي مردمي به معني فاصله گرفتن مردم از انقلاب و آرمان هاي آن نيست، گفت: اگرچه مردم با بصيرت ايران همواره در راستاي منافع ملي حرکت کردند اما بايد با برخي عوامل ايجاد نارضايتي مردم از جمله فسادهاي مالي و اداري بشدت برخورد شود.

معاون عمراني استاندار گلستان، خاطرنشان کرد: زيبنده نظام جمهوري اسلامي نيست که مردم براي گرفتن خدمات اداري به کارکنان رشوه دهند و شاهد فسادهاي مالي در ادارات و نهادها باشند.

به گزارش ايرنا، در اين مراسم که با حضور فرماندار، امام جمعه و مديران اجرايي مينودشت در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامي اين شهرستان برگزار شد، بهره برداري و يا آغاز عمليات اجرايي از ۳۲۷ طرح عمراني، اقتصادي و اشتغالزا با اعتبار ۶۲۷ ميليارد و ۱۹۳ ميليون ريال و اشتغالزايي ۴۸۶ نفر آغاز شد.

مطالب مرتبط:

My title
تمامی حقوق مطالب وب سایت اختصاصی پایگاه خبری آتیه کار می باشد.

طراح سایت: سایت ستاپ Sitesetup