ایجاد ۸۱ تعاونی در لرستان از ابتدای سال تاکنون | پایگاه خبری آتیه کار

ایجاد ۸۱ تعاونی در لرستان از ابتدای سال تاکنون

ایجاد ۸۱ تعاونی در لرستان از ابتدای سال تاکنون

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۸۱ تعاونی با یک‌هزار و ۷۸۵ نفر عضو و زمینه ایجاد اشتغال برای ۹۲۳ نفر در استان ایجاد شده است.

به گزارش آتیه کار به نقل از  ایسنا، علی آشتاب با اشاره برنامه‎های دولت تدبیر و امید در ایجاد فرصت‎های شغلی جدید اظهار کرد: دربرنامه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی طی سال جاری باید یک ‎ هزار تعاونی در یک‌هزار روستای کشور راه‎اندازی شود که باید با مشخص کردن روستاهای هدف در لرستان ، زمینه توسعه تعاونی های روستایی را فراهم کرد.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هدف ایجاد ۲۶ هزار فرصت شغلی روستایی در کل روستاهای کشور را در ۹ گرایش دنبال می‎کند و ۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال برای تحقق آن در نظر گرفته است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان تصریح کرد: فرایند اجرایی این طرح توسط سازمان مدیریت و برنامه ‎ ریزی بودجه کشور و استان ‎ ها انجام می ‎ شود که باید انتخاب روستاهای هدف سریع و به موقع صورت گیرد.
آشتاب با اشاره به اجرای طرح ۱۰۰۰ تعاونی روستایی در سراسر کشور افزود: از این تعداد سهم لرستان ۷۲ تعاونی است که تاکنون ۳۴ تعاونی شکل گرفته است و در عین حال زمینه برای ایجاد ۱۲۴ تعاونی روستایی در لرستان وجود دارد.
وی با اشاره به اهمیت صادرات تعاونی‎ها، ادامه داد: یکی از اهداف ما در سال ۹۶ رسیدن به ۳۶ میلیون دلار صادرات تعاونی‌های استان است که تاکنون ۱۹ میلیون دلار آن محقق شده است.
آشتاب گفت: هدف ایجاد و راه‎اندازی تعاونی‎های روستایی، ایجاد بازار برای تولیدات و محصولات روستایی، توسعه پایدار روستایی، حرکت به سمت اشتغال مولد، ساماندهی سرمایه‎های خرد و توانمندسازی نیروی انسانی است.

کدخبرنگاری۱۸۰۱

۵۷۵۵۳۴۵۴

مطالب مرتبط:

My title
تمامی حقوق مطالب وب سایت اختصاصی پایگاه خبری آتیه کار می باشد.

طراح سایت: سایت ستاپ Sitesetup