بخش مراقبت های ویژه نوزادان بیمارستان تامین اجتماعی دورود افتتاح شد | پایگاه خبری آتیه کار

بخش مراقبت های ویژه نوزادان بیمارستان تامین اجتماعی دورود افتتاح شد

بخش مراقبت های ویژه نوزادان بیمارستان تامین اجتماعی دورود افتتاح شد

بهره برداری از بخش مراقبت های ویژه نوزادان (ان – آی -سی – یو) بیمارستان تامین اجتماعی (نرگس) دورود روز پنجشنبه آغاز شد.

به گزارش آتیه کار به نقل از ایرنا ، در این مراسم که امام جمعه ، فرماندار و جمعی از مسئولین استان لرستان حضور داشتند ، مدیر درمان تامین اجتماعی لرستان گفت: این بخش با چهار تخت نوزاد با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیاردریال تجهیز و راه اندازی شده است.
دکتر امین بهاروند با بیان اینکه نبود بخش ویژه مراقبت از نوزادان سالها دغدغه ی اصلی مسئولین این بیمارستان بود اضافه کرد: پیش از افتتاح این بخش بدلیل نبود امکانات در بیمارستان نرگس دورود نوزادان تازه متولد شده که نیاز به مراقبت ویژه داشتند می بایست به شهرهای دیگر استان اعزام شوند که همین امر احتمال بروز مرگ و میر کودکان را افزایش می داد.
وی با اشاره به اینکه تجهیزات بخش مراقب های ویژه نوزادان کامل و به روز هستند تصریح کرد:نیروی انسانی این بخش از طریق آزمون استخدامی سال گذشته تامین شده که بعد از یک هفته کار آزمایشی در بخش امروز رسما کار خود را آغاز کردند.
به گفته وی امحاء زباله بیمارستانی دورود با مشکل مواجه بود که با پیگیری های انجام شده چهار میلیارد ریال برای خرید دستگاه امحاء زباله به شهرستان دورود اختصاص داده شد.
مدیر درمان تامین اجتماعی لرستان با بیان اینکه در سال ۹۴ در بیمارستان نرگس و درمانگاه شهدای کارگر مجموعا ۳۵۰هزار نفر ویزیت شده اند اضافه کرد:در بیمارستان نرگس دورود در سه ماهه نخست امسال تعداد ۳۵۷ زایمان طبیعی و ۱۸۰ عمل سزارین انجام شده است.
کد خبرنگاری۱۸۰۱
۸۲۱۵۸۴۸۱-۷۰۸۸۱۶۴۳
مطالب مرتبط:

My title
تمامی حقوق مطالب وب سایت اختصاصی پایگاه خبری آتیه کار می باشد.

طراح سایت: سایت ستاپ Sitesetup