برای کارگرها یعنی بزرگترین سرمایه ملی مهم است | پایگاه خبری آتیه کار

برای کارگرها یعنی بزرگترین سرمایه ملی مهم است

برای کارگرها یعنی بزرگترین سرمایه ملی مهم است
رییس جمهور در جلسه رای اعتماد به وزیران پیشنهادی کابینه دوازدهم، با قدردانی از کار حرفه ای و نگاه کارشناسی رییس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بررسی صلاحیت دکتر ربیعی وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد:

رییس جمهور گفت : وزیری می‌خواهم که در دل کار بزرگ شده باشد. آقای ربیعی در دل کار و کارگر رشد پیدا کرده و بزرگ شده است. برای کارگرها یعنی بزرگترین سرمایه ملی مهم است، فردی بعنوان وزیر باشد که کارگران کشور به او اعتماد داشته باشند.
رییس جمهور با اشاره به لایحه تقدیمی دولت به مجلس شورای اسلامی مبنی بر جداسازی بخش های وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی،  وظایف دکتر ربیعی را در حال حاضر در این وزارتخانه بسیار سنگین برشمرد و گفت:  وظیفه دولت در راستای اینکه وزارتخانه‌ها را چابک‌تر، کوچک‌تر و فعال‌تر کنیم ارائه  لایحه به مجلس شورای اسلامی بود و شما هم هر چه که به مصلحت کشور است، انجام دهید.
دکتر روحانی افزود:  با آقای ربیعی صحبت کردیم که یکی از چهره‌های به نام صنعتی مدیریت شستا را به عهده بگیرد و ایشان نیز با برخی افراد مذاکره کرده که این بار تقریباً کمی بار این مسئولیت از دوش ایشان برداشته شود.
دکتر روحانی با بیان اینکه معتقدم بر اساس سیاست‌های کلی باید این بنگاه‌های اقتصادی را سریع‌تر آماده کرده و در بازار بفروشیم، تا بار مسئولیت وزارت‌خانه‌ها سبک شوند، گفت: بنگاه داری هیچ تناسبی با تخصص وزارتخانه ها ندارد و یک کار نادرست و غیردقیقی بوده که قبلاً انجام گرفته و قدم به قدم باید در این راستا گام برداریم.
رییس جمهور افزود:  البته وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی باید هماهنگی خیلی خوبی با وزارت بهداشت و درمان داشته باشد تا بتوانیم این خدمات را بهتر انجام دهیم چرا که انجام این اقدامات اهمیت داشته و به این دلیل است که اصرار کردیم، این وزیر، بخاطر مسئولیت سنگینی که باید بر دوش بگیرد در این زمینه بیاید.
دکتر روحانی با اشاره به اینکه توسعه اشتغال در کشور نیاز به تحول در وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری و آموزش و پرورش دارد،  تصریح کرد: اولین صحبتم با آقای بطحائی این بود که باید کاری کنید تا مهارت دانش‌آموز را بالا ببریم و باید دانش‌آموزی تربیت کنیم که بنگاه‌های اقتصادی در کلاس ۱۱ و ۱۲ برای بکارگیری آنان پیشقدم باشند.
رییس جمهور اظهار داشت: وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی در این راستا برنامه ریزی خوبی داشت که باید آنها را اجرایی و عملیاتی کنیم و وزیر آینده علوم هم باید، جامعه را برای اینکه بتوانیم مهارت‌های لازم را داشته باشیم، فعال و آماده کند.
کدخبرنگاری۱۸۰۱
۱۳۴۷۷۸_orig
مطالب مرتبط:

My title
تمامی حقوق مطالب وب سایت اختصاصی پایگاه خبری آتیه کار می باشد.

طراح سایت: سایت ستاپ Sitesetup