برگزاری کارگاه های آموزشی کارآفرینی در کانون های مساجد قزوین | پایگاه خبری آتیه کار

برگزاری کارگاه های آموزشی کارآفرینی در کانون های مساجد قزوین

برگزاری کارگاه های آموزشی کارآفرینی در کانون های مساجد قزوین

مدیر کانون فرهنگی هنری شهید صیاد شیرازی مسجد امام حسن عسکری (ع) قزوین از برگزاری کارگاه های آموزشی کارآفرینی در کانون های مساجد استان خبر داد.

مهدی سحاب مرادی بیان کرد: ستاد عالی کانون های مساجد دوره سه روزه ای را در تهران در خصوص اصول کارآفرینی با حضور اعضای کانون های مساجد از سراسر کشور برگزار کرد که از استان قزوین هم بنده در این دوره شرکت کردم.

وی ادامه داد: رسالت کسانی که این دوره را گذرانده اند این است که کارگاه های آموزشی کارآفرینی را در کانون ها شکل دهند و آنچه آموخته اند را در استان ها به اعضای کانون های مساجد منتقل کنند.

مدیر کانون فرهنگی هنری شهید صیاد شیرازی مسجد امام حسن عسکری (ع) قزوین اضافه کرد: در این کارگاه های آموزشی اصول تولید، تجارت و راه اندازی کارگاه های تولیدی آموزش داده می شود و در واقع مراحل تولید یک کالا از ابتدا تا فروش آن در بازار برای شرکت کنندگان در این کارگاه، آموزش داده می شود.

وی عنوان کرد: برای شروع کار، نخستین کارگاه آموزشی کارآفرینی در کانون لاله های گمنام مسجد امام رضا (ع) شهر تاکستان برگزار می شود که اعضای این کانون قصد راه اندازی کارگاه تولید و دوخت مانتو را دارند که امروز هفتم شهریور ماه این کارگاه آموزشی از صبح تا عصر برگزار و آموزش های لازم به مسئول کانون و کسانی که در این کارگاه تولید و دوخت مانتو مشغول به کار خواهند شد، ارائه می شود.

سحاب مرادی تصریح کرد: با توجه به اینکه در کارگاه آموزشی کارآفرینی روند کار از ابتدای مرحله تولید تا مرحله فروش کالا تبیین می شود، برگزاری این دوره سبب می شود تا افراد شرکت کننده با دید باز و علم به کار وارد میدان شوند و بتوانند به سوددهی برسند.

وی اعلام کرد: ما امیدواریم در کانون های مختلف این کارگاه آموزشی را برگزار کنیم و در صورت اعلام آمادگی کانون ها، این دوره برای آنها برگزار می شود.

مدیر کانون فرهنگی هنری شهید صیاد شیرازی مسجد امام حسن عسکری (ع) قزوین یادآور شد: در سال جاری که از سوی مقام معظم رهبری با عنوان اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نامگذاری شده است، همه باید بکوشیم تا وظیفه خود را برای تحقق فرمایش رهبری انجام دهیم که در این بین کانون های مساجد با توجه به ظرفیت بالایی که دارند می توانند نقش مهمی را در این خصوص ایفا کنند که امیدواریم برگزاری این دوره ها گامی هرچند کوچک برای تحقق این هدف باشد.

منبع شبستان

کدخبرنگاری۱۸۰۱

IMG10141937

مطالب مرتبط:

My title
تمامی حقوق مطالب وب سایت اختصاصی پایگاه خبری آتیه کار می باشد.

طراح سایت: سایت ستاپ Sitesetup