بهره برداری از کارخانه تولید سیگار در اشتهارد | پایگاه خبری آتیه کار

بهره برداری از کارخانه تولید سیگار در اشتهارد

بهره برداری از کارخانه تولید سیگار در اشتهارد

یک واحد صنعتی بزرگ تولید دخانیات امروز در شهرک صنعتی اشتهارد استان البرز راه اندازی شد.

فعالیت این کارخانه برای ۲۵۰ نفر شغل مستقیم و برای حدود ۱۵۰۰ نفر شغل غیرمستقیم ایجاد کرده است .

این مجتمع صنعتی با سرمایه گذاری شرکت بی ای تی انگلیسی و با حضور معاون طرح و برنامه وزارت صنعت و معدن ، نماینده شرکت سرمایه گذار، رییس شرکت دخانیات ایران و استاندار البرز در شهرستان اشتهارد افتتاح شد .

برای تکمیل فازهای چهارگانه این مجتمع صنعتی که در حوزه دخانیات فعالیت دارد ، قرار است ۵۰۰ میلیارد سرمایه گذاری دیگر از جانبه شرکت انگلیسی هزینه شود.

در افتتاح این شرکت که با حضور جمعی از مسئولان وزارت صنعت معدن و تجارت و برخی از مسئولان استان البرز انجام شدف درانته مدیرعامل شرکت بین المللی بی ای تی (BAT ) گفت : این واحد صنعتی با هزینه ۳۰ میلیون پوندی در کمتر از ۱۸ ماه به بهره برداری رسید .

وی افزود : مساحت این کارخانه ۱۵ هزار متر مربع در ۴۰۰ هزار ساعت کاری ساخته و آماده شد .

این سرمایه گذار با اشاره به استفاده ۹۰ درصدی تولیدات از مواد خام داخلی ایران گفت: این کارخانه توانایی تولید ۸ میلیارد نخ سیگار را در سال دارد .

معاون توسعه و برنامه وزارت صنعت معدن و تجارت هم در مراسم امروز گفت: سرمایه گذاری خارجی باید حداقل ۳۰ درصد صادرات را برای کشور تضمین کند.

ابویی افزود : دولت از طرح های سرمایه گذاری خارجی و داخلی حمایت می کند و اگر از خارجی ها بیشتر از سرمایه گذاران داخلی حمایت نکند ، کمتر هم حمایت نمی کند.

وی با اشاره به این نکته که در سرمایه گذاری خارجی باید انتقال تکنولوژی انجام شود، گفت: موقعیت ایران با توجه به قرارگیری در چهارراه ارتباطی جهانی ویژه است و کشور ما ظرفیت های قابل توجهی در صادرات و حضور در بازار کشور های همسایه دارد البته امنیت ما ضامن ثبات سرمایه گذاری خارجی نیز هست.

این معاون وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: ما از تولید دخانیات حمایت نمی کنیم اما بین مشکلات تولید نکردن و وارد نکردن ما خودکفایی را انتخاب کردیم تا پس از حذف تدریجی مصرف داخلی، بتوانیم محصولات تولیدی کارخانجات دخانیات را صادر کنیم.

رئیس مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشور نیز در گفت: ایرانیان در سال حدود ۶۰ میلیارد نخ سیگار مصرف میکنند که حدود ۵۰ درصد مصرف دخانیات کشور، توسط ۱۰ کارخانه داخلی تولید می شود و ما بقی از راه های رسمی و قاچاق وارد کشور می شود.

رمزی با اشاره به الزام قانونی دولت در برنامه توسعه پنجم به پایان واردات سیگار تا زمان اتمام این برنامه گفت: برای تحقق این برنامه ۱۴ طرح بزرگ در دست اقدام است و بر اساس برنامه پنجم تولیدات باید با نام برند اصلی تولید شود.

وی گفت: نیمی از واردات کشور از محصولات همین کارخانه های بی ای تی بوده است که با افتتاح این طرح ، امروز کشور از ۵۰ درصد واردات بی نیاز شد.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت البرز نیز در مراسم امروز، از سرمایه گذاری هزار و ۱۵۰ میلیارد تومانی خارجی در ۸ طرح بزرگ استان البرز خبر داد.

موفق گفت: هم اکنون ۸ طرح بزرگ با سرمایه گذارانی از کشور های ایتالیا، ترکیه ، انگلیس،آلمان ، اسپانیا و هنگ کنگ دارای مجوز و در مراحل راه اندازی است.

منبع و عکس http://www.iribnews.ir

کد خبرگزاری۱۸۰۱

مطالب مرتبط:

My title
تمامی حقوق مطالب وب سایت اختصاصی پایگاه خبری آتیه کار می باشد.

طراح سایت: سایت ستاپ Sitesetup