به‌زودی وضعیت کارکنان قراردادی وزارت علوم مشخص می‌شود | پایگاه خبری آتیه کار

به‌زودی وضعیت کارکنان قراردادی وزارت علوم مشخص می‌شود

به‌زودی وضعیت کارکنان قراردادی وزارت علوم مشخص می‌شود

دبیر گردهمایی مدیران اداری مالی و مدیریت منابع دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی منطقه ۴ کشور گفت: با توجه به سیاستگذاری وزارت علوم یکی از برنامه‌ها ارائه راهکار و پیشنهاد درباره نحوه و چگونگی تبدیل وضعیت کارکنان قراردادی است تا با تصویب طرح جامع بتوانیم در آینده‌ای نزدیک کارکنان قراردادی را تبدیل وضعیت کنیم.

 نبی‌الله سپهری در هفتمین گردهمایی مدیران اداری مالی و مدیریت منابع دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی منطقه ۴ کشور در دانشگاه صنعتی همدان، اظهار کرد: این گردهمایی به منظور بهره‌مندی از خردجمعی و نقطه‌نظرات و پیشنهادات مدیران مالی دانشگاه‌های منطقه ۴ کشور برگزار شده است.

وی افزود: از دیگر اهداف برگزاری این گردهمایی مشارکت‌جویی و بهره‌مندی از مشارکت مدیران اداری مالی دانشگاه‌ها در سیاستگذاری‌های وزارت علوم است.

وی با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید و بنابر اسناد بالادستی وظایفی برعهده معاونت اداری مالی قرار داده شده است، اظهار کرد: با توجه به سیاستگذاری وزارت علوم یکی از برنامه‌های ما در گردهمایی ارائه راهکار و پیشنهاد درباره نحوه و چگونگی تبدیل وضعیت کارکنان قراردادی است تا با تصویب طرح جامع بتوانیم در آینده‌ای نزدیک کارکنان قراردادی را تبدیل وضعیت کنیم.

به گفته دبیر گردهمایی معاونان اداری مالی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور، در دولت یازدهم فرصت هم‌نظری و هم‌افزایی در دانشگاه‌ها فراهم شده است و این مهم را باید از طریق شوراهای مناطق نهادینه و ساختاری عملی برای آن تهیه کنیم.

مدیر اداری و مالی دانشگاه صنعتی همدان نیز در این گردهمایی با اشاره به اینکه دانشگاه‌ها الگوهای اصلی تمدن‌ها هستند که رفتارها را ترویج می‌دهند، گفت: تلاش برای ترویج روح استقلال و بهره‌مندی از دانش باید در دستور کار قرار گیرد و این اهداف را منابع مالی دانشگاه‌ها دنبال کرده و برگزاری ۶ گردهمایی نیز در این راستا بوده است.

قاسمی تصریح کرد: شوراهای ۱۰گانه مناطق در سطح کشور فعال شده است تا وزارت علوم بتواند با استفاده از نظرات اساتید و مدیران دانشگاه‌ها سیاستها و تصمیمات لازم را اتخاذ کند.

وی به مزین شدن امسال با نام سال “اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل” اشاره کرد و گفت: باید دانشگاه‌ها به ویژه حوزه‌های اداری و مالی و مدیریت منابع توانمندی‌های خود را توسعه و تقویت کنند تا هم دولت از این منبع دانشی برخوردار شود و هم توصیه و نظراتی که ارائه می‌شود، در تمامی دانشگاه‌ها به اجرا درآید.

بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه صنعتی همدان، در این نشست درباره فعالیتها، جلوگیری از دوباره‌کاری، صرفه‌جویی در هزینه‌های اجرایی طرح‌ها در کنار تنوع، افزایش وسعت فعالیتها و نحوه تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی مطالبی بیان شد و در پایان این نشست رأی‌گیری برای انتخاب دبیر مدیران اداری مالی و مدیریت منابع دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی منطقه ۴ کشور انجام شد و نبی‌الله سپهری برای یکسال دیگر در سمت خود ابقا شد.

منبع ایسنا

کدخبرنگاری۱۸۰۱

۵۷۳۰۰۲۶۳

مطالب مرتبط:

My title
تمامی حقوق مطالب وب سایت اختصاصی پایگاه خبری آتیه کار می باشد.

طراح سایت: سایت ستاپ Sitesetup