تعطیلی دفتر نفت ستاره خلیج فارس +آیا این تعدیل نیرو در مجموعه صنعت نفت ادامه دارد؟ | پایگاه خبری آتیه کار

تعطیلی دفتر نفت ستاره خلیج فارس +آیا این تعدیل نیرو در مجموعه صنعت نفت ادامه دارد؟

تعطیلی دفتر نفت ستاره خلیج فارس +آیا این تعدیل نیرو در مجموعه صنعت نفت ادامه دارد؟

در پی تغییر ناگهانی مدیرعامل پالایشگاه ستاره خلیج فارس طی یکماه گذشته و نامه مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران دفتر شرکت نفت ستاره خلیج فارس از آذرماه در تهران تعطیل شد.

به دنبال این سیاست معاون وزیر نفت در امور پالایش ۱۲۰ نفر از پرسنل این شرکت تنها با یک نامه و بدون توضیح از ابتدای آذرماه بیکار شدند. ایلنا

پی نوشت مدیرمسئول پایگاه خبری آتیه کار: البته طبق تجربه شخصی بنده در فعالیت و همکاری با شرکتهای زیرمجموعه صنعت نفت، به نظر تعدیل نیرو در شرکتهای زیر مجموعه صنعت نفت این روزها مشکلی اساسی برای دولت دوازدهم است!

از جمله این موارد می توان به شرکت سابق و محل کار بنده یعنی پالایش نفت جی که زیر مجموعه شرکت بازنشستگی کارکنان صنعت نفت می باشد اشاره کرد. از ابتدای تاسیس در سال ۱۳۸۲ این شرکت با ۴۰ نفر پرسنل در دفتر مرکزی تهران اداره میشد.

بیشتر فعالیت این شرکتها در شهرهایی است که پالایشگاه در آن واقع است و نیازی به پرسنل زیاد در دفتر مرکزی نمیباشد

با توجه به تغییرات مدیریتی در زمان احمدی نژاد کارکنان آن به بیش از ۱۳۰ پرسنل رسید که به قول معروف اتوبوسی وارد دفتر مرکزی شدند آنهم از مجموعه صنعت خودروسازی کشور . مدیران شرکت پالایش نفت جی علاوه بر دفتر مرکزی به تاسیس چندین شرکت زیر مجموعه اقدام نمودند .

بسیاری از همین ۱۳۰ پرسنل که در ابتدای تغییرات مدیریتی به مجموعه نفت جی اضافه شد با سمت مدیر، معاون و مشاوران مدیرعامل ایفا نقش میکردند. بخش زیادی از درآمد این شرکت صرف حقوق، مزایای تیم مدیریتی و وکلای شرکت میشد

قطعا اگر روزی شرکتهای زیرمجموعه نفت نیاز به تعدیل نیرو داشته باشند با همین گونه اعتراض روبرو خواهیم شد.

با توجه به اینکه پالایشگاه این شرکت ها در شهرهای دیگر هستند . نیازی به دفتر مرکزی با تعداد زیاد پرسنل در تهران ندارند و معمولا دفتر مرکزی این شرکتها میتوانند با ۳۰ نفر اداره شود. بهتر است اگر لازم است نیروهای شرکت را اضافه کنند به جای استخدام در دفتر مرکزی تهران ، در شهرستان ها و پالایشگاه ها این امر صورت پذیرد تا مانع از رشد بیکاری زیاد در شهرستان ها باشیم .

مطالب مرتبط:

My title
تمامی حقوق مطالب وب سایت اختصاصی پایگاه خبری آتیه کار می باشد.

طراح سایت: سایت ستاپ Sitesetup