جایگزین ابوبکر البغدادی ( رهبر داعش ) کیست + عکس | پایگاه خبری آتیه کار

جایگزین ابوبکر البغدادی ( رهبر داعش ) کیست + عکس

جایگزین ابوبکر البغدادی ( رهبر داعش ) کیست + عکس

در حالیکه جهان منتظر مرگ سرکرده جانی داعش است یک تروریست جدید برای جانشینی وی آماده می‌شود که یک شیطان واقعی است.

ابومحمد العدنانی، سخنگوی پیشین داعش محتمل‌ترین گزینه برای سرکردگی داعش پس از مرگ ابوبکر البغدادی است. فردی که متعهد شده تا به کشتارها و خونریزی‌ها بدون وقفه ادامه خواهد داد.

العدنانی اولین فرمانده داعشی بود که از شبه نظامیان خود خواست در غرب دست به کشتار بزنند و ماه رمضان را به ماه حملات بدل کنند.اکنون با انتشار گزارش‌های تایید نشده درباره مرگ البغدادی، العدنانی است که ممکن است قدرت را در دست بگیرد.

کایل ارتون، تحلیل‌گر امنیتی درباره العدنانی می‌گوید، او عالی‌ترین مقام داعش و برجسته‌ترین آنها برای سرکردگی داعش پس از البغدادی است و با حملات پی در پی علیه داعش در جبهه‌های مختلف حتی تغییر در رهبری ممکن است مورد استقبال داعشی‌ها قرار بگیرد.

اورتون می گوید : اگر البغدادی کشته شده باشد این بهترین سناریو برای داعش است چرا که او به این گروه فرصت آغاز جدیدی را می‌دهد. العدنانی در سخنرانی‌های اخیر خود صراحتا نابودی داعش بدون سرکرده فعلی خود را مسخره می‌کند. وی در یاداشت پیشین خود خطاب به آمریکا نوشته بود: فکر می‌کنید پیروزی با کشتن یک یا دو سرکرده رخ می‌دهد؟ حقیقت این است که چنین پیروزی یک اشتباه و توهم است. آیا زمانی که ابومصعب، ابوحمزه، ابوعمر یا اسامه را کشتید، پیروز شدید؟ نه، بلکه در حقیقت پیروزی به منزله شکست رقیب است. یا شما فکر می‌کنید شکست از دست دادن یک شهر یا زمین است؟ آیا زمانی که ما شهرهای عراق را از دست دادیم و بدون هیچ شهر و سرزمینی در بیایان بودیم، شکست خوردیم؟

۱۹۶۲۷۷۱

اورتون ادامه می‌دهد، العدنانی یک متعصب با اعتقادات سخت و افراطی است و به هیچ وجه بهتر از البغدادی نیست. وی با اشاره به وجود رقبای مختلف برای او توضیح می‌دهد که این گروه تروریستی یک سازمان رشد کرده است و می‌تواند رقابت و چالش‌های آن را کنترل کند.

این تحلیل‌گر مسائل امنیتی با این حال خاطرنشان کرد، اکثر سرکردگان داعشی عراقی بوده‌اند و العدنانی به هر حال عراقی نبوده و اهل سوریه است./ میزان

به گزارش آتیه کار ، این درحالی است که پیشتر در دی ماه ۱۳۹۴ شبکه سومریه نیوز، «عید عماش الکربولی» سخنگوی شورای استانداری الانبار عراق از هلاکت سخنگوی البغدادی در این استان خبر داد.وی در این زمینه تصریح کرد: «ابومحمد العدنانی» سخنگوی البغدادی در جریان درگیری‌های اخیر در این استان به هلاکت رسیده است.

مطالب مرتبط:

My title
تمامی حقوق مطالب وب سایت اختصاصی پایگاه خبری آتیه کار می باشد.

طراح سایت: سایت ستاپ Sitesetup