جزئیات تسهیلات ۱۶۵ میلیاردی سامانه کارا در مازندران | پایگاه خبری آتیه کار

جزئیات تسهیلات ۱۶۵ میلیاردی سامانه کارا در مازندران

جزئیات تسهیلات ۱۶۵ میلیاردی سامانه کارا در مازندران

جزئیات تسهیلات ۱۶۵ میلیارد تومانی سامانه کارا در مازندران در جلسه کارگروه اشتغال استان اعلام شد.
به گزارش بلاغ، صبح امروز جلسه کارگروه تخصصی اشتغال مازندران در سالن شماره یک استانداری و با حضور محمد اسلامی استاندار مازندران، ادیانی نماینده مردم قائم‌شهر و سوادکوه در مجلس شورای اسلامی و مدیران کل دستگاه‌های دولتی و اجرایی استان برگزار شد.

بر اساس این گزارش، این جلسه که با محوریت اشتغال و تصمیم‌گیری و تعیین تکلیف اعتبارات مناطق روستایی و عشایری و تخصیص اعتبار ۱۶۵ میلیاردی برای تسهیلات به متقاضیان ثبت‌نام شده در سامانه کارا برگزار شد، درباره نحوه و میزان تخصیص به بخش‌های گوناگون و وظیفه هر یک از دستگاه‌ها بحث و تقسیم کار شد.

استاندار مازندران در این جلسه اظهار کرد: این مبلغ، مبلغ قابل ملاحظه‌ای است که این پول باید در روستاها خرج شود و ایجاد اشتغال کنیم.

محمد اسلامی با اشاره به اینکه باید اشتغال مولد ایجاد کنیم و مدیران شهرستانی پاسخگو باشند، گفت: کمیته نظارت‌ها باید فعال شود و هدف توزیع پول نیست بلکه هدف مقدس ما ایجاد اشتغال است.

استاندار مازندران خطاب به مدیران دستگاه‌های اجرایی حاضر در جلسه بیان کرد: هیچ بهانه‌ای کسی ندارد، سهم هر شهرستان و مبلغ تخصیصی مشخص است رشته‌ها و بخش‌ها هم مشخص است این انباشت نیروی انسانی را که در ادارات کل دارید، به شهرستان‌ها اعزام کنید تا بتوانند درست تصمیم‌گیری کنند.

اسلامی با بیان اینکه نمایندگان‌تان حتما قوی و کارشناس باشند تا کسی پارتی‌بازی نکند، تصریح کرد: از همین امروز، کمیته فنی‌تان شروع به کار کند، غربالگری کنید و وام را به اهلش بدهید و بگذارید اشتغال صورت بگیرد.

گفتنی است سهم تسهیلات پیش‌بینی شده در بخش حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع توسعه ملی در استان مازندران ۱۶۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است.

رضا عبدی مدیر توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران در گفت‌وگو با بلاغ، ۴۵ درصد آن به به بخش کشاورزی، ۱۵ درصد آن به خدمات فناوری اطلاعات، ۱۰ درصد آن به صنایع دستی و فرش دستباف، ۱۰ درصد به سرمایه در گردش واحدهای صنعتی، ۱۰ درصد به گردشگری و ۱۰ درصد دیگر نیز به صنایع و معادن کوچک تخصیص می‌یابد.

بیش از یک‌هزار و ۳۴۰ نفر در مازندران در سامانه کارا ثبت‌نام کرده‌اند که دستگاه‌های متولی این بخش‌ها پس از استخراج متقاضیان بخش‌های مربوطه در سامانه کارا، آن‌ را برسی و تأیید و در کمیته فنی شهرستان‌ها درباره اهلیت آن تصمیم‌گیری می‌شود که میزان سقف تسهیلات به اشخاص حقیقی ۱۰۰ تا ۱۲۰ میلیون تومان و به اشخاص حقوقی تا سقف ۲۵۰ میلیون تومان است.

مطالب مرتبط:

My title
تمامی حقوق مطالب وب سایت اختصاصی پایگاه خبری آتیه کار می باشد.

طراح سایت: سایت ستاپ Sitesetup