جنگلبانان با مشکلات معیشتی مواجه هستند | پایگاه خبری آتیه کار

جنگلبانان با مشکلات معیشتی مواجه هستند

جنگلبانان با مشکلات معیشتی مواجه هستند

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری گفت: بسیاری از جنگلبانان با کمبود درآمد و مشکلات معیشتی مواجه هستند و با احسان خود به جنگل و انفال عمومی خدمت می‌کنند.

به گزارش آتیه کار به نقل از مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، خداکرم جلالی  صبح امروز در مراسم بزرگداشت محافظان  و جنگلبانان منابع طبیعی گیلان که حین ماموریت در حادثه  رانندگی جانشان را از دست دادند مصیبت آن را بسیار بزرگ توصیف کرد و گفت: جنگلبانان در پاسداری از انفال و جنگل‌های این مرز و بوم کشته‌ شده‌اند و امیدواریم اجر شهدا برایشان در نظر گرفته شود.

جلالی به لایحه دولت در حمایت از جنگلبانان اشاره داشت و افزود: طبق لایحه دولت تلاش شده تا کسانی که در راه انجام ‌وظیفه و حفظ انفال کشته و یا زخمی می‌شوند اجر شهید و جانباز برایشان رقم بخورد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی بابیان اینکه از دست دادن جان محافظان انفال الهی هدفی جز خدمت به مردم نیست، گفت: شهدا و جانبازان بسیار زیادی در راستای حفظ جنگل و مراتع داریم که اهمیت حفظ جنگل و دیدگاه توحیدی ما مسلمانان را می‌رساند.

جلالی بابیان اینکه همه عالم تسبیح و ذکر خدا می‌گویند، بیان کرد: تسبیح برای خدا زمانی ارزش دارد که از شعور و آگاهی برخوردار شوند و طبق مطالعات دانشمندان درختان و همه‌ی موجودات ذکر و تسبیح خدا می‌گویند.

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری بابیان اینکه کشورهایی که با تغییر اقلیم‌ها دچار شده‌اند قدر طبیعت، مراتع و جنگل‌ها را ندانسته‌اند، گفت: پیامبر اکرم(ص) در کنار سفارش به حفظ کودکان وزنان سفارش کرده که درختان را نیز حفظ کنید که این نکته بیانگر اهمیت حفظ مراتع و جنگل‌ها است.

وی بابیان اینکه خدا کسی که درختی را قطع می‌کند لعنت می‌کند، افزود: در آفرینش درختان و مراتع خداوند همه‌چیز را بر اساس موزون و نظام‌یافته آفریده و ضرورت دارد تا در حفظ منابع طبیعی بکوشیم.

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری، حفظ منابع طبیعی و انفال الهی عبادتی بزرگ است، گفت: مقام معظم رهبری تأکیدات فراوانی در حفظ مراتع و جنگل‌ها دارند و حفظ جنگل‌ها را از اولویت بالایی برشمرده‌اند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی بابیان اینکه جان‌فشانی محافظان جنگل در راستای امر ولی امر مسلمین بوده است، گفت: ما وظیفه‌ای عظیم در مقابل عزیزان خانواده‌های از دست‌ رفته شهدا و جان‌باختگان حادثه داریم و باید تمام تلاش خود را در این راستا بکار گیریم.

کدخبرنگاری۱۸۰۱

مطالب مرتبط:

My title
تمامی حقوق مطالب وب سایت اختصاصی پایگاه خبری آتیه کار می باشد.

طراح سایت: سایت ستاپ Sitesetup