دانشجوی دانشگاه پیام نور هرمزگان شانه ضد شپش اختراع کرد | پایگاه خبری آتیه کار

دانشجوی دانشگاه پیام نور هرمزگان شانه ضد شپش اختراع کرد

دانشجوی دانشگاه پیام نور هرمزگان شانه ضد شپش اختراع کرد

رئیس دانشگاه پیام نور هرمزگان گفت: یکی از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد رشته ریاضی کاربردی این دانشگاه موفق به اختراع شانه ای شده که با به کارگیری پلاسما، شپش سر را از بین می برد.

عبدالکریم قائدی روز دوشنبه در نمایشگاه هفته پژوهش بندرعباس افزود: این شانه برای نابودی شپش و تخم شپش از روغن و پلاسمای سرد استفاده می کند.

مخترع این شانه اظهار داشت: روغنی که در دسته این شانه ریخته می شود،با فشار دکمه بر روی سر پمپاژ شده و موجب گیر کردن شپش ها می شود.
سیده نجمه حسینی ادامه داد: دندانه های رسانای الکتریسیته شانه با ارسال پالس های الکتریکی، هوای موجود در میان دندانه ها را یونیزه (باردار) کرده و به این ترتیب پلاسما ایجاد می کند که به سادگی تمامی شپش ها و تخم های آن ها را از بین می برد.
وی اضافه کرد: پلاسمای سرد تولید شده توسط این شانه که با پالس های بسیار کوتاه الکتریکی ایجاد می شود دمایی در حدود اتاق داشته و برای فرد بی خطر است.
به گفته وی، این شانه به گونه ای طراحی شده که امکان جایگزینی دندانه ها و استفاده از آن برای از بین بردن شپش حیوانات نیز وجود دارد.
این مخترع ابراز داشت: گواهی ثبت اختراع این محصول به شماره ۱۳۹۶۵۰۱۴۰۰۰۳۰۰۴۸۳۸ در ۲ هفته گذشته دریافت شده و تنها مشابه خارجی آن در کشور آلمان در اندازه نمونه دانشگاهی باقی مانده است.
حسینی ابراز داشت: به دنبال جذب سرمایه گذار برای تولید انبوه این شانه هستم و سعی دارم تا حد ممکن قیمت تمام شده آن برای مشتری نهایی پایین باشد.
پلاسما حالت چهارم ماده است و به گاز شبه خنثی گفته می شود که یونیزه شده و بخش قابل توجهی از اتم های آن یک یا چند الکترون خود را از دست داده اند و به یون های مثبت تبدیل شده اند.

منبع ایرنا

کدخبرنگاری۱۸۰۱

n82744341-72017020

مطالب مرتبط:

My title
تمامی حقوق مطالب وب سایت اختصاصی پایگاه خبری آتیه کار می باشد.

طراح سایت: سایت ستاپ Sitesetup