دو روش برای سفید کردنِ دندان + نظر دندانپزشک که آن را مضر می داند | پایگاه خبری آتیه کار

دو روش برای سفید کردنِ دندان + نظر دندانپزشک که آن را مضر می داند

دو روش برای سفید کردنِ دندان + نظر دندانپزشک که آن را مضر می داند

داشتن لبخندی زیبا بخش اعظمی از زیبایی صورت را تشکیل می‌دهد و نمی‌توان منکر این قضیه شد. بعید می دانم کسی دندان های زرد بخواهد!

به گزارش myhealthybook ، محصولات سفید کننده دندان بیش از هر چیزی به دلیل داشتن مواد شیمیایی زیاد عاملی برای آسیب زدن به دندان ها به شمار می روند ! بنابراین راه‌حلی را میان محصولات طبیعی می توان یافت تا بتوان از عواقب مواد شیمایی و صنعتی که سبب حساسیت دندان ، آسیب به لثه‌ها، مات شدن رنگ دندان و حتی دندان درد می گردد . جلوگیری نمود .

دو روش زیر می‌تواند در سفید کردن دندان و همچنین تقویت لثه‌ها به کمکتان بیاید.

روش اول: خمیردندان زردچوبه‌ای
در این روش کاملا ساده کافی است کمی زردچوبه، یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل و کمی هم روغن نعناع را با هم داخل ظرفی کوچک ترکیب کنید. زردچوبه به دلیل خواص ضد باکتریایی و ضد میکروبیِ خود می‌تواند دندان درد را از بین ببرد. بنابراین این ترکیب علاوه بر سفید کردن دندان، به تقویت لثه‌ها و از بین بردن عفونت‌های دهان و دندان نیز کمک می‌کند.

۴۵

زمانی که این سه ماده به خوبی با هم ترکیب شدند، آن را روی مسواک ریخته و به جای خمیردندان از آن استفاده کنید. با این کار، دیگر نگران فلوراید موجود در خمیردندان‌های شیمیایی نباشید. در آخر نیز می‌توان به خواص روغن میخک در ساکت کردن دندان درد اشاره کرد که از آن هم می‌توان به دلخواه در این ترکیب استفاده کرد.

***********************************
روش دوم: سفید کننده خانگی دندان
این روش می‌تواند به شما در رسیدن به یک لبخند زیبا کمک کند. این کار را البته در مطب دندان پزشک نیز می‌توان انجام داد، اما باید قبول کرد که بی‌آسیب و ارزان نیست.۵۵
در این روش، شما با حداقل هزینه می‌توانید به یک ترکیب خوب دسترسی پیدا کنید که پس از چند بار استفاده اثر خود را نشان می‌دهد.

۵۱

برای این ترکیب به یک قاشق غذاخوری جوش شیرین، یک عدد لیمو ترش و یک مسواک معمولی نیاز دارید. در ابتدا، جوش شیرین را داخل ظرفی ریخته و لیمو ترش را روی آن نگه دارید و فشار دهید تا آب آن خارج شوید. سپس ترکیب به دست آمده را کاملا مخلوط کرده تا ترکیبی یک دست ایجاد شود. کمی صبر کنید تا حباب‌های به وجود آمده متوقف شوند. سپس آن را روی مسواک ریخته و مانند همیشه دندان‌های خود را مسواک بزنید.

۷۷

 

با اینکه این روش در یک مجله پزشکی مطرح شده است اما بسیاری از دندانپزشکان آن را توصیه نمی کنند بخصوص روش سفید کردن دندان با جوش شیرین و لیموترش که از نظر دندانپزشکان مضر می باشد و آن را عاملی برای سایش دندان و حساسیت دندانی می دانند .

با سلام
به عنوان دندانپزشك، روش جوش شيرين و ليمو ترش باعث از دست رفتن ميناي دندان و حساسيت دنداني ميشود، بسيار غير علمي و مضر است، حتي مسواك زدن با اين معجون بسيار خطرناك است و باعث سايش شديد دندان ، بنده آن را توصیه نمی کنم . 

مطالب مرتبط:

My title
تمامی حقوق مطالب وب سایت اختصاصی پایگاه خبری آتیه کار می باشد.

طراح سایت: سایت ستاپ Sitesetup