راه اندازی کسب و کار با ۵ میلیون تومان سرمایه | پایگاه خبری آتیه کار

راه اندازی کسب و کار با ۵ میلیون تومان سرمایه

راه اندازی کسب و کار با ۵ میلیون تومان سرمایه

سرمایه ای اندک و زیر ۵ میلیون تومن در دسترس داریم اما ایده ای برای راه اندازیکسب و کار نداریم و فکر می کنیم که با این سرمایه اندک کاری ، نمی توان انجام داد.

اما نمی دانیم که با سرمایه کمتر از ۵ میلیون تومان هم میتوان کسب و کاری آغاز کرد و به درآمد رسید.

بله این یک واقعیت است که تمام کسب و کارهایی که اطراف ما شکل گرفته اند،سرمایه های اولیه میلیونی و میلیارری نداشته اند . قصد داریم در این مطلب درباره تعدادی از کسب و کارهایی صحبت کنیم که با کمتر از ۵ میلیون تومان هم میتوان آنها را تاسیس  کرد.

* در یک تقسیم بندی ،کسب و کارها بر اساس قلمرو فعالیت به شش دسته تقسیم می شوند،مانند کسب و کارهای الکترونیکی،خانگی،خانوادگی،روستایی،کوچک،متوسط وبزرگ نیاز به سرمایه اولیه بیشتر از ۵ میلیون دارند ، بنابراین در ادامه از موارد دیگر مثال می زنیم.

۱) کسب و کار های اینترنتی

فروش محصولات یا خدمات از طریق اینترنت را “کسب و کار اینترنتی ” می گویند. تجهیزات مورد نیاز برای اینگونه کسب و کارها کامپیوتر ، اینترنت و یک خط تلفن است که به وسیله آن میتوان یک “فروشگاه اینترنتی”راه اندازی کرد.

*  به طور کلی برای راه اندازی یک سایت ، هزینه ای کمتر از ۲ میلیون تومان مورد نیاز است. از نمونه های بارز این کسب و کارها می توان به سایت های فروش کارت شارژکارت ،سایت های تبلیغاتی اشاره کرد.

۲) کسب و کارهای خانگی

هر فعالیتی که در محل سکونت شخصیانجام گیری و با استفاده از وسایل و امکانات منزل راه اندازی شود،” کسب و کار خانگی “نامیده می شوند،مشاغلی نظیر :”کارگاه تولید شمع تزیینی”،”بسته بندی مواد و فروش به سوپر مارکت های محله ،یعنی خرید حبوبات به صورت فله و در نهایت فروش آنها”،” پرورش قارچ”،” ورمی کمپوسیت” و ” تهیه مواد غذایی” . تعداد بی شماری از کسب و کارهای بزرگ و موفق امروزی را می توان تام برد که از کسب و کارهای خانگی با سرمایه اندک آغاز کردند که از آن جمله می توان به محصولات غذایی بهروز ” بهروز فزو تن ” و محصولات بیک ” علی اکبر رفو گران ” اشاره کرد.

۳) کسب و کارهای خانوادگی

کسب و کارهایی که افراد یک خانواده و خویشاوندان راه اندازی می کنند . در اینگونه کسب و کارها می توان سرمایه ی چند خانواده در فامیل را جمع آوری کرد و یک کسب و کار کوچک همانند کسب و کارهای خانگی در قالب یک کارگاه کوچک به راه انداخت ، نمونه ی موفق اینگونه کسب و کار ها را میتوان در شهرهایی چون قم و اصفهان و در تولیدیهای گز و سوهان مشاهده کرد.

۴) کسب و کارهای روستایی

آن دسته از مشاغل نو پا که در روستاها با هزینه های بسیار کم و منابع طبیعیه زیاد قابل راه اندازی هستند که از آن جمله میتوان به پرورش گیاهان تزیینی ، پرورش انواع حیوانات خانگی و پرندگان زینتی و گیاهان دارویی اشاره کرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مطالب مرتبط:

My title
تمامی حقوق مطالب وب سایت اختصاصی پایگاه خبری آتیه کار می باشد.

طراح سایت: سایت ستاپ Sitesetup