زمان بازپرداخت تسهیلات مشاغل خانگی در استان مرکزی پنج ساله شد | پایگاه خبری آتیه کار

زمان بازپرداخت تسهیلات مشاغل خانگی در استان مرکزی پنج ساله شد

زمان بازپرداخت تسهیلات مشاغل خانگی در استان مرکزی پنج ساله شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: مدت زمان بازپرداخت تسهیلات قرض الحسنه مشاغل خانگی در این استان از سه سال به پنج سال افزایش یافت.
محمدتقی آبایی هزاوه روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: افزایش بازپرداخت تسهیلات مشاغل خانگی در پی تصمیم بانک مرکزی و مصوبه شورای پول و اعتبار کشور در استان اجرایی شده است.
وی بیان کرد: سقف اعطای تسهیلات تسهیلات اشتغالزایی مشاغل خانگی برای هر فرد، کمیته امداد امام خمینی (ره)، بهزیستی و ایثارگران (بند پ ماده ۸۹ قانون برنامه ششم توسعه) حداکثر ۲۰۰ میلیون ریال است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی ادامه داد: سقف تسهیلات اشتغالزایی کارفرمایان برای نهادهای حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره)، بهزیستی و مشاغل خانگی برای حداکثر پنج نفر، یک میلیارد ریال است.
آبایی هزاوه عنوان کرد: تخصیص اعتبار مشاغل خانگی استان در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل، هفت و نیم برابر افزایش یافته است.
وی گفت: ۱۲۰ میلیارد ریال از مجموع ۱۶۰ میلیارد ریال اعتبار ابلاغی مشاغل خانگی استان مرکزی در سال جاری محقق شده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی اضافه کرد: سقف پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی نیز در سال جاری از ۵۰ میلیون ریال به ۲۰۰ میلیون ریال افزایش یافته است.
آبایی هزاوه تصریح کرد: ۳۵۲ عنوان شغل در راستای مشاغل خانگی تعریف شده که متقاضیان می توانند برای دریافت این تسهیلات قرض الحسنه به دستگاه های جهاد کشاورزی، سازمان صنعت، معدن و تجارت، میراث فرهنگی، و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان متولیان امر مراجعه کنند.
وی گفت: متقاضیان از طریق سامانه اینترنتی به آدرس www.mashaghelkhanegi.ir نیز می توانند نسبت به ثبت نام مشاغل خانگی اقدام کنند.
طرح مشاغل خانگی از سال ۸۹ در کشور و همزمان در استان مرکزی کلید خورده است اما، در این سال تنها ثبت نام متقاضیان انجام و اخذ تسهیلات این بخش از سال ۹۰ عملیاتی شد.

مطالب مرتبط:

My title
تمامی حقوق مطالب وب سایت اختصاصی پایگاه خبری آتیه کار می باشد.

طراح سایت: سایت ستاپ Sitesetup