سه رمان برای نوجوانان منتشر شد | پایگاه خبری آتیه کار

سه رمان برای نوجوانان منتشر شد

سه رمان برای نوجوانان منتشر شد

رمان‌های «عروس دریایی»، «ماهی بالای درخت» و «ستاره‌ها را بشمار» برای نوجوانان منتشر شدند.

رمان «عروس دریایی» نوشته الی بنجامین با ترجمه کیوان عبیدی آشتیانی در ۲۶۴ صفحه با شمارگان ۲۰۰۰ نسخه و قیمت ۱۳ هزار تومان منتشر شده است.

در نوشته پشت جلد کتاب می‌خوانیم: آدم اگر حرف نزند، نامرئی می‌شود!

سوزی بهترین دوستش فرنی را از دست داده است. فرنی در دریا غرق شده‌، در حالی که همه می‌دانند بهترین شناگر مدرسه بوده است. سوزی نمی‌تواند این حادثه را بپذیرد و پذیرش جریان زمانی برایش مشکل‌تر می‌شود که به آخرین روزهای دوستی‌شان و دلخوری فرنی فکر می‌کند.

آیا ممکن است مرگ بهترین دوستش علت دیگری داشته باشد که همه از آن بی‌خبرند؟

الی بنجامین که در خانه‌ای بسیار قدیمی در حومه نیویورک بزرگ شد، بیشترین ذوران کودکی‌اش را در طبیعت گذراند و عاشق بازی با حشرات و قورباغه‌ها بود. او که عضو انجمن نویسندگان نیو انگلند است، به خاطر نگارش رمان «عروس دریایی» در سال ۲۰۱۵ جوایز ای.بی.وایت و کتاب سرزمین سبز را از آن خود کرد و از سوی مجله اسکول لایبرری و پابلیشرز ویکلی برگزیده شد.

همچنین کتاب «ماهی بالای درخت»  اثر لیندا مالالی هانت با ترجمه پرناز نیری در ۳۰۴ صفحه با شمارگان ۲۰۰۰ نسخه و قیمت ۱۶۵۰۰ تومان منتشر شده است.

نوشته پشت جلد کتاب: مگر ماهی می‌تواند از درخت بالا برود؟

الی آن‌قدر باهوش است که توانسته همه آدم‌های دوروبرش را گول بزند. هیچ‌کس نمی‌داند او هنوز در دوازده‌سالگی خواندن و نوشتن بلد نیست. الی که ریاضی و نقاشی‌اش خیلی خوب است توانسته رازش را با هزار جور حقه مخفی کند اما حالا که قرار است به کلاس ششم برود، همه چیز فرق می‌کند. اصلا چطوری می‌خواهد بدون توانایی خواندن و نوشتن مدرسه را ادامه بدهد؟

“آرزویم این بود که می‌توانستم این رمان را دردست تمام نوجوانانی بگذارم که با درس و مدرسه مشکل دارند.” پاتریشیا ریلی گیف

لیندا مالالی هانت پیش از روی آوردن به نویسندگی کارشناس علوم تربیتی بود و سال‌ها تدریس می‌کرد. او رمان ماهی بالای درخت را با استفاده از تجربه شخصی‌اش نوشت. لیندا هم مثل قهرمان داستانش از مشکل خوانش‌پرشی رنج می‌برد تا این‌که معلم بی‌نظیری به نام آقای کریستی سرنوشتش را تغییر داد.

ماهی بالای درخت جوایز و افتخاراتی را از آن خود کرده‌است: پرفروش‌ترین رمان به گزارش نیویورک تایمز، بهترین کتاب‌ سال سایت آمازون، برنده جایزه اشنایدر و…

«ستاره‌ها را بشمار» نوشته لوئیس لوری با ترجمه پروین علی‌پور در ۱۱۴ صفحه با شمارگان ۲۰۰۰ نسخه و قیمت ۷۵۰۰ تومان راهی بازار شده‌ است.

در نوشته پشت جلد  کتاب می‌خوانیم: این تنها فرصت توست

آنه‌مری و دوست صمیمی‌اش الن در زمان جنگ، تمام فکر و ذکرشان مدرسه، کمبود مواد غذایی و سربازان آلمان نازی است که آرامش شهر کوچکشان را بر هم زده‌اند!

نازی‌ها دست‌بردار نیستند و یهودیان دانمارک ناچارند مخفیانه وطن‌شان را ترک کنند. در این میان آنه‌مری به مأموریتی خطرناک می‌رود تا دوستش را نجات دهد. اما آیا از پس‌ آن بر می‌آید؟

لوئیس لوری نویسنده آمریکایی بیش از سی رمان برای نوجوانان نوشته است. خانم لوری برای رمان‌های ستاره‌ها را بشمار و بخشنده، مدال طلای نیوبری گرفته است. همچنین ستاره‌ها را بشمار به انتخاب انجمن کتابداران آمریکا و مجله اسکول‌لایبرری کتاب برگزیده سال شد.

هر سه کتاب یادشده توسط نشر افق منتشر شده‌اند.

کدخبرنگاری۱۸۰۱

منبع ایسنا

مطالب مرتبط:

My title
تمامی حقوق مطالب وب سایت اختصاصی پایگاه خبری آتیه کار می باشد.

طراح سایت: سایت ستاپ Sitesetup