سیاست دانشگاه آزاد اسلامی بر کارآفرینی استوار است | پایگاه خبری آتیه کار

سیاست دانشگاه آزاد اسلامی بر کارآفرینی استوار است

سیاست دانشگاه آزاد اسلامی بر کارآفرینی استوار است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان گفت: سیاست دانشگاه آزاد اسلامی بر کارآفرینی و تولید نیروی ماهر استوار است.

به گزارش آتیه کار به نقل از ایرنا حمدالله منظری توکلی روز سه شنبه در نشست خبری در محل دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان با بیان اینکه این دانشگاه یک دانشگاه نسل سوم است افزود: دانشگاه آزاد اسلامی در صدد تغییر رویکرد این دانشگاه از شهریه محوری به سمت مولد بودن یا تولید علم به ثروت است.
وی با بیان اینکه ۵۷ آزمایشگاه و ۲ کارگاه آموزشی در دانشگاه آزاد کرمان دایر است گفت: ۲ طرح بنیادین با عناوین طرح ساحا با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی و طرح شفا (شهرک فناوری اطلاعات) با ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی توسط دانشگاه آزاد کرمان در حال اجرا است که تا پایان سال ۹۶ به بهره برداری می رسد.
وی تصریح کرد: ۱۴ هزار و ۸۹۸ دانشجو در رشته ‌های مختلف در دانشگاه آزاد اسلامی کرمان مشغول تحصیل هستند و هیچ کمبودی برای اسکان دانشجویان دختر در خوابگاه ‌های این دانشگاه وجود ندارد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان با بیان اینکه مباحث فرهنگی یکی از دغدغه های این دانشگاه است گفت: چهار خوابگاه دانشجویی با ۱۲ هزار مترمربع در این دانشگاه وجود دارد و کمبودی برای اسکان دانشجویان دختر در خوابگاه ها وجود ندارد.
وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی از برکات و ثمرات انقلاب اسلامی است و با پیشنهاد هاشمی رفسنجانی و هزینه امام خمینی ‌(ره) تاسیس شد.
منظری توکلی عنوان کرد: وجود این دانشگاه بار بزرگی از دوش وزارت علوم برداشته است و امروزه اقتدار جوامع با علم آنها ارزیابی می‌شود و دانشگاه آزاد بر علم جامعه افزوده است.
وی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان از سال ۶۲ تاسیس شده است و تاکنون از این دانشگاه ۱۶۶ هزار و ۶۵۳ نفر دانشجو فارغ ‌التحصیل شده اند که از این تعداد ۵۷ هزار و ۱۶۰ نفر از دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان مدرک گرفتند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان با بیان اینکه ۷۴۱ عضو هیئت علمی در دانشگاه ‌های آزاد اسلامی استان کرمان تدریس می کنند خاطر‌نشان کرد: در حال حاضر ۳۸ هزار و ۲۹ دانشجو در دانشگاه‌های آزاد سراسر استان مشغول تحصیل هستند و یکهزار و ۱۳۶ کارمند در دانشگاه های آزاد اسلامی استان مشغول فعالیت هستند که از این تعداد ۳۸۳ نفر در واحد کرمان فعالیت می کنند.
وی با بیان اینکه از این تعداد ۱۴ هزار و ۸۹۸ دانشجو در رشته‌ های مختلف در دانشگاه آزاد اسلامی کرمان مشغول تحصیل هستند اظهار کرد: در استان کرمان هزار و ۲۶۵ دانشجوی دکتری وجود دارد که ۸۲۴ نفر از آنها در دانشگاه آزاد واحد کرمان تحصیل می‌ کنند.
منظری توکلی گفت: ۵۲۶ هزار و ۱۲۷ جلد کتاب در کتابخانه های دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان وجود دارد که از این تعداد بیش از ۱۴۷ هزار جلد در کتابخانه دانشگاه آزاد واحد کرمان موجود است.
وی از وجود ۱۰ میلیون و ۹۵۱ هزار و ۵۵۵ متر مربع زمین در تملک دانشگاه آزاد استان کرمان خبر داد و افزود: ۲ میلیون و ۷۸۶ هزار و ۳۰۲ متر مربع زمین متعلق به این دانشگاه واحد کرمان است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان بیان کرد: بیش از ۳۵ هزار متر مربع پارک و فضای تفریحی برای دانشجویان این دانشگاه در سراسر استان احداث شده است.
منظری توکلی افزود: ۹۷۹ رشته تحصیلی در دانشگاه آزاد استان کرمان دایر است که از این تعداد ۲۵۵ رشته مربوط به دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان است.
وی ادامه داد: در دوره دکتری تخصصی ۴۵ رشته، دوره کارشناسی ارشد ۱۱۹ رشته، کارشناسی ۵۷ رشته، کارشناسی ناپیوسته ۱۴ رشته، کاردانی ۱۱ رشته، کاردانی پیوسته ۹ رشته در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان وجود دارد.
دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان از اول مهرماه سال ۶۲ با پذیرش دانشجو در سه رشته ریاضی، شیمی و زیست شناسی کار خود را آغاز کرد و امروز با درجه جامع به عنوان دانشگاهی برنامه محور از واحدهای دانشگاهی مطرح کشور است.
کدخبرنگاری۱۸۰۱

?????????????????????????????????????????????????????????

مطالب مرتبط:

My title
تمامی حقوق مطالب وب سایت اختصاصی پایگاه خبری آتیه کار می باشد.

طراح سایت: سایت ستاپ Sitesetup