شرکت های چینی زودتر از دولت امریکا در جریان روزنه های امنیتی اینتل قرار گرفته اند | پایگاه خبری آتیه کار

شرکت های چینی زودتر از دولت امریکا در جریان روزنه های امنیتی اینتل قرار گرفته اند

شرکت های چینی زودتر از دولت امریکا در جریان روزنه های امنیتی اینتل قرار گرفته اند

گزارش جدیدی نشان می دهد که اینتل برخی شرکت های چینی را زودتر از دولت امریکا در جریان روزنه های امنیتی پردازنده های خود قرار داده است.

به گزارش زومیت شرکت اینتل امسال تاکنون با حواشی زیادی در مورد روزنه ها و نواقص امنیتی در سخت افزارهای خود مواجه بوده است و می توان یک مشکل دیگر نیز به این مشکلات افزود؛ در گزارش وال استریت ژورنال در روز ۲۸ ژانویه اشاره شد که شرکت اینتل بعد از آگاه شدن از این نواقص امنیتی، جزئیات آن را به طور فوری به دولت آمریکا خبر نداده است.

این نشریه گزارش می کند که اینتل تنها به بخشی از مشتری های خود درمورد نواقص امنیتی موجود در پردازنده های خود (اسپکتر و ملت داون) اطلاع داده است؛ اما به دولت آمریکا پیرامون آن گزارشی نداده است. بعضی از کمپانی هایی که اینتل به آنها اطلاع رسانی کرد، کمپانی های چینی بودند که البته شواهدی مبنی بر سو استفاده آنها از اطلاعات وجود ندارد. یکی از سخنگوهای شرکت اینتل به وال استریت ژورنال گفت که کمپانی نتوانست به کسی چیزی بگوید، چرا که اخبار قبل از انتظار آنها پخش و همگانی شده اند. اینکه اینتل قبل از افشای نواقص، زمان کمی در اختیار دولت آمریکا برای بررسی مسئله گذاشته است، زیاد خوشایند نیست. زک ویتیکر، در توییر خود نوشته است:

فضاحت بالا و وضعیت واقعا بدی بود. چندین نفر به من گفتند که افشای نواقص اسپکتر و ملت داون قرار است در روز ۹ ژانویه انجام شود؛ ولی این اتفاق سوم ژانویه رخ داد. براساس نوشته های وال استریت ژورنال، شرکت اینتل قصد داشت تنها یک هفته قبل از افشای عمومی، دولت آمریکا را در جریان بگذارد؟! من این را از ماه ژوئن می دانستم!

سخنگوی شرکت اینتل اظهار کرده است:

تیم پروژه ی صفر گوگل و ذی نفعان متاثر از این اخبار مثل اینتل، بهترین اقدامات مسئولانه و هماهنگ را برای این افشا دنبال کردند. اقدامات استاندارد و خوبی برای افشای اولیه و با همکاری افراد درگیر در این صنعت انجام شد تا راه حل هایی برای رفع این نواقص قبل از عمومی شدن آنها صورت گیرد؛ اما اخبار این نواقص قبل از ائتلاف افراد درگیر در این صنعت برای تاریخ افشای آن گزارش شد و اینتل فورا دولت آمریکا و سایرین را باخبر و درگیر کار کرد.

برایان کرانیچ، مدیر عامل اینتل درمورد نتایج سه ماهه ی چهارم اینتل در تماسی گفت:

درست است که ما پیشرفت کرده ایم، ولی من آگاهم که باید کارهای بیشتری انجام دهیم. ما متعهد به شفافیت هستیم و با اقدامات خود و اعتمادسازی از مشتری ها و مالکان مان از بابت پیشرفت مان تشکر می کنیم. امنیت از بالاترین اولویت برای شرکت اینتل برخوردار است و یکی از اصول اساسی برای محصولات ما محسوب می شود و همچنین برای موفقیت ما در استراتژی داده محورمان نقشی حیاتی ایفا می کند. تمرکز اصلی ما روی رفع اشکال این مشکلات پیش آمده در بالاترین سطح ممکن است تا از زیرساخت های مشتریان خود محافظت کنیم.

ما در تلاشیم تغییراتی در محصولات سیلیکونی خود ایجاد کنیم تا به طور مستقیم با مشکلات اسپکتر و ملت داون برخورد کنیم. این محصولات جدید اواخر امسال وارد کار خواهند شد. اما این شرایط بسیار پویا هستند و ما عوامل رسیک خود را به روزرسانی کردیم تا هم چاره ای برای ماهیت این خطرهای روزافزون و رفع اشکالات آنها پیدا کنیم و هم با چالش های امنیتی گسترده تر روبه رو شویم.

مطالب مرتبط:

My title
تمامی حقوق مطالب وب سایت اختصاصی پایگاه خبری آتیه کار می باشد.

طراح سایت: سایت ستاپ Sitesetup