شناسایی هزار واجد شرایط طرح کارورزی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در استان مرکزی | پایگاه خبری آتیه کار

شناسایی هزار واجد شرایط طرح کارورزی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در استان مرکزی

شناسایی هزار واجد شرایط طرح کارورزی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در استان مرکزی

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی گفت: حدود هزار واجد شرایط طرح کارورزی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در استان مرکزی شناسایی شدند.

ظفر افشون در نشست کارگروه توسعه اشتغال استان مرکزی گفت: تاکنون ۶ هزار نفر متقاضی طرح کارورزی فارغ‌التحصیلان بیکار در سامانه مربوطه ثبت نام کرده‌اند که حدود هزار نفر از آنها واجد شرایط بودند. حدود چهار هزار نفر سهمیه استان مرکزی برای طرح کارورزی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بیکار است.

وی افزود: مشکلی در ثبت نام کارورزها وجود ندارد مهم این است که واحدهای پذیرنده توجیه شوند و روز گذشته طی نامه‌ای خطاب به فرمانداران، مقرر شده است که مدیران واحدهای تولیدی شهرستان‌ها در دعوتی مجزا نسبت به این مهم و مزایای طرح توجیه شوند.

افشون گفت: واحدهای پذیرنده در بخش‌های صنعت، خدمات، کشاورزی و حمل و نقل می‌توانند فارغ التحصیلان دانشگاهی متقاضی برای طرح کارورزی را بر اساس شرایط و مقررات جذب کنند که این مهم مزایایی برای واحدها خواهد داشت.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی نیز در این نشست هدف از اجرای طرح توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار “تکاپو” را ایجاد ۴۴۵ هزار شغل در سطح کشور عنوان کرد.

محمدتقی آبائی افزود: در راستای اجرایی کردن طرح مذکور ۱۵ رسته شغلی اولویت‌دار در حوزه‌های صنعت، کشاورزی، حمل و نقل و گردشگری در استان شناسایی شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی ادامه داد: این اقدام برای واحدهای پذیرنده بدون ریسک است و اگر واحد پذیرنده متقاضی نباشند، این طرح ابتر باقی می‌ماند، ضمن اینکه تجربه سال‌های گذشته نشان داده است که ۷۰ درصد افرادی که به عنوان کارورز وارد صنایع و شرکت‌های پذیرنده شدند، جهت اشتغال جذب همان واحد شده‌اند.

منبع ایسنا

کدخبرنگاری۱۸۰۱

۵۷۵۲۴۹۹۹

مطالب مرتبط:

My title
تمامی حقوق مطالب وب سایت اختصاصی پایگاه خبری آتیه کار می باشد.

طراح سایت: سایت ستاپ Sitesetup