ظرفیت اشتغال‌زایی در صنایع دستی ایرانی | پایگاه خبری آتیه کار

ظرفیت اشتغال‌زایی در صنایع دستی ایرانی

ظرفیت اشتغال‌زایی در صنایع دستی ایرانی

نشست هم‌اندیشی جهادگران اقتصادی که با حضور فرماندهان سپاه، در دی ماه ۱۳۹۵ نمایندگان مجلس و همچنین حضور تعاونی‌های صنایع دستی همراه بود بر لزوم استفاده از توانمندی‌های تولید داخل تأکید و در عین حال واردات بی‌رویه عامل رکود در بنگاه‌ها اعلام شد.

به گزارش فارس ، در این همایش خاطره استاد رضایی، رئیس هیأت مدیره اتحادیه تعاونی‌های صنایع دستی استان تهران با اشاره به اهداف برگزاری این نشست هم‌اندیشی بر لزوم اجرای بند بند سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تأکید کرد و اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی باید در لایه‌های مختلف ساختار اقتصادی کشور اجرا می‌شد.
مدیر عامل اتحادیه صنایع دستی با بیان اینکه گام مهم در راستای اقتصاد مقاومتی احیا و ترویج صنایع دستی و تقویت تولید داخلی است، افزود: با توجه به فشار اقتصادی در حوزه تحریم‌های داخلی و خارجی کشور، حوزه صنایع دستی را نیز تحت شعاع قرار داده است و تولید کننده در عرصه داخلی را با مشکل روبه رو کرده همواره باید کوشید تا با تاکیدات مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی مشارکت مردمی را تقویت کرد.
وی افزود: داشتن آگاهی، خلاقیت و ورود به هنگام در عرصه‌های اقتصادی یکی از راهبردهای تدوین شده در سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری بود تا منجر به ایجاد تشکل‌های مردمی، صنفی و ایجاد زیرساخت‌های لازم برای بخش مولد اقتصاد کشور شود.
وی نیاز به احیای روحیه داوطلبان در فضای کار در تمامی عرصه های اقتصادی را از اهداف این نسشت برشمرد.
این فعال بخش تعاونی با اشاره به اینکه تمام گروه‌های تولید کننده رتبه‌دار در زمینه داخلی صنایع دستی می‌تواند در این حرکت جهادی ما را همراهی کنند، گفت: در این فضای ایجاد شده با همکاری فرمانده ناحیه بسیج ادرات استان تهران به نتایج مطلوبی رسیده‌ایم که از جمله آن، تشکیل هسته های محلی و بومی در جهت فضای روحیه مردمی و محلی همچنین جذب و شناسایی ایده ها در این حوزه است.
استاد رضایی با بیان اینکه گروه‌های تولیدی داخلی و صنایع دستی در سال‌های گذشته به واسطه افزایش واردات و مشکلات فضای کسب و کار در داخل به حاشیه رانده شدند، گفت: هم اکنون به دلیل عدم توجه به توانمندی‌های داخلی بسیاری از تولیدکنندگان انگیزه خود را از دست داده‌اند که امیدواریم با توجه به راهبردهای اقتصاد مقاومتی و لزوم توجه به بخش واقعی اقتصاد، وضعیت رو به سامان رود.
رئیس هیأت مدیره اتحادیه‌ تعاونی‌های صنایع دستی استان تهران با اشاره به لزوم شناسایی و حمایت از بخش‌های اشتغال‌زای اقتصاد، تأکید کرد: ایده‌ها و خلاقیت‌های بسیاری در بخش صنایع دستی کشور وجود دارد که متأسفانه مورد غفلت واقع شدند.

مطالب مرتبط:

My title
تمامی حقوق مطالب وب سایت اختصاصی پایگاه خبری آتیه کار می باشد.

طراح سایت: سایت ستاپ Sitesetup