عجایب هفتگانه دنیای تمدن را این‌جا ببینید | پایگاه خبری آتیه کار

عجایب هفتگانه دنیای تمدن را این‌جا ببینید

عجایب هفتگانه دنیای تمدن را این‌جا ببینید

شاید تا کنون نام ماچوپیچو را در فیلم‌ها یا انیمیشن‌هایی با تم ماجراجویی شنیده باشید؛ شهری مرموز که مطابق با معماری اینکاها ساخته شده و آنچنان این روزها مورد توجه قرار دارد که لقب یکی از عجایت هفتگانه دنیای متمدن را نیز بدان داده‌اند؛

شهری که همه چیز آن همانند نامش پر رمز و راز است. براساس اطلاعات موجود، اینکاها این شهر را در اوایل قرن ۱۵ میلادی آغاز کرده بودند. بر اساس شواهد باستان‌شناسی، ماچوپیچو شهری معمولی نبوده و از آن به عنوان خلوت‌گاهی برای گذران اوقات فراغت بزرگان اینكا استفاده می‌شده است.
در ساخت بیشتر سازه‌های این شهر از هیچ گونه ملاتی استفاده نشده است و معماران اینکاها با برش‌های شگفت‌انگیز و دقیق سنگ‌ها این شهر را بنا کرده‌اند.
ماچوپیچو در ۷۰ کیلومتری شمال غربی کوسکو، در بالاترین نقطهٔ کوه ماچوپیچو، ۲۳۵۰ متر بالاتر از سطح دریا واقع شده‌است. به نوشته وب سایت ۱۱۸ سفر، این اثر از مهم‌ترین آثار باستان‌شناسی در آمریکای جنوبی و پربیننده‌ترین جاذبهٔ توریستی کشور پرو محسوب می‌شود.
این شهر جز میزاث ثبت شده یونسکو بوده ونقش مهمی در افزایش درآمدهای ارزی دولت پرو دارد. البته حضور پیوسته گردشگران در این مطنقه نگرانی‌هایی را در رابطه با تخریب آثار تاریخی موجود در آن ایجاد کرده است. در ادامه مطلب امروز ماچوپیچو را در چند فریم دیدنی دنبال می‌کنیم.

۱

۲

۳

۴

۵

۶

۸

۹

۱۰

مطالب مرتبط:

My title
تمامی حقوق مطالب وب سایت اختصاصی پایگاه خبری آتیه کار می باشد.

طراح سایت: سایت ستاپ Sitesetup