مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی: بومی‌ها در اولویت اشتغال هستند | پایگاه خبری آتیه کار

مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی: بومی‌ها در اولویت اشتغال هستند

مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی: بومی‌ها در اولویت اشتغال هستند

مدیرعامل شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای اشتغال نیروهای بومی گفت: بومی‌ها در اولویت اشتغال پارس جنوبی هستند.

به گزارش جنوب نیوز، مسعود حسنی در نشست با مسئولان جم با تاکید بر اینکه باید نیازهای محیط پیرامون صنایع نفت و گاز بازشناسی شود اظهار داشت: در بازه زمانی یک ساله، نظرسنجی و نیازسنجی جامعه پیرامونی نفت و گاز را انجام دادیم و براساس این نظرسنجی برای ۵ سال آینده برنامه ریزی انجام شده است.

حسنی افزود: طبق نظرسنجی انجام شده رضایت مندی محیط پیرامون از نفت و گاز ۵۴ درصد است که طبق برنامه باید به بیش از ۷۰ درصد برسد.

وی با بیان اینکه اولویت ما به کارگیری نیروهای ساکن در منطقه است گفت: بر این باوریم که نیروهایی که ساکن منطقه بوده و شب را در کنار خانواده خود سپری می کنند هم علاقه بیشتری به منطقه دارند و هم آسیب های زندگی دور از خانواده آنها را تهدید نمی کند.

۶۲

مقید به حفظ سهم نیروهای بومی هستیم

مدیر عامل شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی افزود: در همین راستا سال گذشته ۲۵۰ جوان تحصیلکرده را در صنایع نفت و گاز آموزش دادیم و از میان آنها بهترین و توانمندترین نیروها را در بخش های مختلف فنی به کار گرفتیم.

وی تاکید کرد: این قاعده برای مسئولان ارشد و مدیران پالایشگاه ها نیز رعایت شده و نگاه این است که همه مدیران، ساکن منطقه باشند.

حسنی با اشاره به شعاع تعریف شده ۱۵۰ کیلومتری برای استخدام در قالب نیروی بومی تاسیسات نفت و گاز گفت: ۵۰ درصد سهمیه اشتغال در بخش فنی و ۸۰ درصد سهمیه اشتغال در بخش پشتیبانی به جوانان محیط پیرامون اختصاص یافته است.

مدیرعامل شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: نیازهای شغلی جامعه پیرامون صنایع نفت و گاز تغییر کرده و جوانان تحصیلکرده همجوار نفت و گاز به‌دنبال شغل‌های تاثیرگذارتر هستند.

وی افزود: خود را مقید به رعایت این حداقل تعریف شده برای اشتغال جوانان بومی می دانیم و تمام استخدام ها نیز با معرفی نامه بومی از سوی اداره کار و اشتغال منطقه ویژه انجام می شود.

همکاری برای ساخت مصلی در جم

مدیر عامل شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی با اشاره به برگزاری باشکوه انتخابات هفتم اسفندماه در حوزه جنوب افزود: برگزاری انتخابات کاری سخت و پراسترس برای متولیان برگزاری است و سوای اینکه چه کسی انتخاب می شود برگزاری انتخاباتی سالم و باشکوه مورد توجه است.

وی تصریح کرد: کمک به برگزاری انتخابات را وظیفه شرعی و قانونی خود می دانیم و قطعا در آینده نیز همراهی لازم را خواهیم داشت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سکونت جمعیت بزرگی از کارکنان و خانواده های نفت در جم به موضوع نبود مصلا در جم پرداخت و گفت: شهرستان جم به مصلایی در شان مردم و نام جم نیاز دارد و در راستای احداث این مکان مقدس همکاری خواهیم کرد.

هزینه بالای حمل آب به جم

به نوشته مهر؛ حسنی به موضوع آب جم نیز اشاره کرد و گفت: پروژه انتقال آب به جم با امضای تفاهم نامه توسط دو وزیر نفت و نیرو به مرحله خوبی رسیده است و براساس تفاهم نامه برای تکمیل این پروژه ۱۰۸ میلیارد تومان در اختیار وزارت نیرو قرار می گیرد.

وی با اشاره به هزینه ۴۰ میلیارد تومانی سالانه حمل آب به وسیله تانکر به شهرک های مسکونی نفت و گاز در جم افزود: اجرای این پروژه از اولویت های مهم نفت و گاز است و در گذشته نیز وزارت نفت برای این پروژه ۵۰ میلیارد تومان پرداخت کرده بود.

مدیرعامل شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی اظهار امیدواری کرد با تکمیل این پروژه مهم و حیاتی، شرایط آبی شهرستان جم نیز بهبود یابد

مطالب مرتبط:

My title
تمامی حقوق مطالب وب سایت اختصاصی پایگاه خبری آتیه کار می باشد.

طراح سایت: سایت ستاپ Sitesetup