صنایع کوچک سهم مهمی در اشتغال استان دارند | پایگاه خبری آتیه کار

صنایع کوچک سهم مهمی در اشتغال استان دارند

صنایع کوچک سهم مهمی در اشتغال استان دارند

معاون صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی فارس اعلام کرد:این صنایع با سهم ۹۵درصدی از آمارکل صنایع استان و سهم ۴۵درصدی در اشتغال صنعتی، نقشی مهم در حوزه تولید و اشتغال برعهده دارند .

به گزارش آتیه کار از روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی فارس، شهرام کمال زاده افزود:درحوزه زیرساختی با فراهم بودن زیرساخت ها در ۶۱ شهرک و ناحیه صنعتی و در حوزه حمایتی نیز با اجرای ده ها برنامه مختلف در حوزه های بازار ، صادرات ،تورهای صنعتی و نمایشگاهی ، اختصاص تسهیلات ، خدمات آموزش و ارتقای توان تولید ، زمینه های مناسبی برای تقویت و توسعه صنایع کوچک فراهم شده است.

وی که درجمع خبرنگاران بازدید کننده از صنایع کوچک فارس سخن می گفت ادامه داد: ایجاد و تقویت خوشه های صنعتی و کنسرسیوم های صادراتی از برنامه های مهم در زمینه ارتقای توان صادراتی واحد های صنعتی است.
کمال زاده گفت: در استان فارس از ۱۲خوشه صنعتی شناسایی شده ، ۵خوشه کسب وکار و ۴کنسرسیوم صادراتی تشکیل و درقالب این خوشه های صنعتی نزدیک به ۱۰۰هزار نفر اشتغال دارند.
معاون صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی فارس همچنین تقویت اقتصاد دانش بنیان در این واحد های صنعتی را از دیگر برنامه ها اعلام کرد وگفت:در این زمینه علاوه بر فعال بودن ۳مرکز خدمات کسب و کار با هدف استقرار واحد های دانش بنیان ، فن بازار منطقه ای فارس نیز به منظور ارائه خدمات تبادل فناوری ، مشغول به فعالیت است.

کدخبرنگاری۱۸۰۱

n82626490-71796061

 

مطالب مرتبط:

My title
تمامی حقوق مطالب وب سایت اختصاصی پایگاه خبری آتیه کار می باشد.

طراح سایت: سایت ستاپ Sitesetup