آيا KFC حلال رابطه اي با KFC آمريكا دارد ؟ | پایگاه خبری آتیه کار

آيا KFC حلال رابطه اي با KFC آمريكا دارد ؟

آيا KFC حلال رابطه اي با  KFC آمريكا دارد ؟

شعبه رستوران آمریکایی کی‌اف‌سی در تهران، پس از یک روز فعالیت پلمپ شد. شبهه هايي را به وجود آورد و سوالاتي بي جواب ماند . دليل پلمپ چه بوده است ؟ آيا KFC حلال كه برند تركيه اي است ارتباطي با KFC آمريكا دارد ؟ در حالي كه هر دو مرغ سوخاري كنتاكي را عرضه مي نمايند .

کی‌اف‌سی (در انگلیسی: KFC) مخفف کلمه Kentucky Fried Chicken (به معنای مرغ سوخاری کنتاکی)، نام رستوران زنجیره‌ای آمریکایی است که در سال ۱۹۵۲ توسط کلونل هارلند ساندرز در ایالت کنتاکی آمریکا آغاز به کار کرد و همینک در بیش از یکصد کشور جهان دارای بیش از سیزده هزار رستوران است. در حدود هفتصد و پنجاه هزار نفر در سراسر جهان در رستورانهای کی‌اف‌سی بصورت مستقیم و غیرمستقیم کار می‌کنند.  مرغ سوخاری غذای اصلی این رستوران‌ها را تشکیل می‌دهد.

نمايندگي كي اف سي در ايران

نمايندگي كمپاني كي اف سي  ( حلال )‌ تركيه ، پس از مدت ها تلاش و رایزنی موفق گرديد به عنوان نمایندگی شرکت خارجی در ۲۰ ارديبهشت ماه ۱۳۹۴ با شماره ۴۷۲۱۹۲ به ثبت رساند و پس از طي مراحل قانونی لازم جهت اخذ مجوز از وزارت صنعت ، معدن و تجارت را طي نمود .

عباس پازوكي در بيان نمايندگي كي اف سي حلال مي گويد :‌ واقعیت این است که کی اف سی حلال یک شرکت ترکیه ای است که در ایران نمایندگی رسمی اعطا کرده است و نمایندگان این کمپانی پس از کسب مجوزهای اولیه در اسفندماه سال گذشته شرکت خود را با نام کی اف سی حلال ایرانیان در ایران به ثبت رسانده اند و وزارت صنعت نیز به این شرکت مجوز فعالیت داده و اتاق اصناف نیز پروانه کسب صادر کرده است. ايشان تأكيد مي نمايد : نماینده کمپانی ترکیه ای هستیم/ ریالی به آمریکا نمی رود.

این در حالی است که همه سرو صداها درباره کی اف سی و ورود یا عدم ورود آنها مربوط به برند آمریکایی کی اف سی بوده است که هر چند شرکت مذکور تمایل به فعالیت در ایران دارد اما در ایران شرایط مناسبی برای آغاز فعالیت این کمپانی وجود ندارد.

عباس پازوکی مدیرعامل شرکت کی اف سی حلال ضمن تایید هویت ترکیه ای شرکت مادر گفت : آنچه مسلم است سهام داران کی اف سی حلال ترکیه مسلمان هستند و اساساً با هدف فرانچایز در کشورهای اسلامی این کمپانی را تشکیل داده اند. ما هم از یک سو نیاز داشتیم به دانش و تکنولوژی فرانچایز که بسیار کارآفرین است و می تواند ارز آوری بالا و اشتغال زیادی برای کشور ما داشته باشد و از سوی دیگر نمی خواستیم با کی اف سی به عنوان یک برند آمریکایی کار کنیم . هم به دلیل قوانین و محدودیت هایی که در این زمینه وجود دارد و هم اینکه ما هم به عنوان یک ایرانی مسلمان تمایل داریم با کمپانی ای کار کنیم که مسلمان باشند و برای مسلمانان دنیا برنامه داشته باشند.

۷۰

مدیرعامل کی اف سی حلال در ادامه افزود : ما می توانیم در عرض دو سال بیش از بیست هزار شغل ایجاد کنیم بدون اینکه یک ریال بابت فرانچایز به آمریکایی ها بدهیم.

اما باخبر شديم . نخستين شعبه رستوران آمريكايي كي اف سي پس از يك روز فعاليت در تهران ، پلمپ شد . در حالي كه پازوكي معتقد است اين سوء تفاهم بوده است و پس از برطرف شدن ، رستوران KFC حلال به فعاليت خويش ادامه خواهد داد .

۷۵

مطالب مرتبط:

My title
تمامی حقوق مطالب وب سایت اختصاصی پایگاه خبری آتیه کار می باشد.

طراح سایت: سایت ستاپ Sitesetup