همایش شلمچه تا حرم و گرامیداشت شهدای کربلای ۵ | پایگاه خبری آتیه کار

همایش شلمچه تا حرم و گرامیداشت شهدای کربلای ۵

همایش شلمچه تا حرم و گرامیداشت شهدای کربلای ۵

به مناسبت بزرگداشت شهدای عملیات کربلای۵ و همچنین شهیدان مدافع حرم همایش “شلمچه تا حرم” در حسینیه قتلگاه دارالمومنین تهران برگزار شد.

به گزارش آتیه کار ، محمدحسن ذیبخش معاون امور اجتماعی و فرهنگی با اعلام این خبر گفت: با هدف بزرگداشت یاد و خاطره شهدا، ترویج و اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت

مراسم گرامیداشت سالگرد شهدای عملیات غرورآفرین کربلای ۵ و یادواره شهدای مدافع حرم در دارالمومنین تهران برگزار شد.

وی با ارج نهادن به مقام شهدا و خانواده های آنان به موضوع ایثارگری و از خود گذشتگی شهدا در طول ۸ سال دفاع مقدس اشاره کرد و افزود:  ما باید در زمینه زنده نگه داشتن رفتار، کردار و سیره شهدا تلاش بیشتری را داشته باشیم تا این سیره تبدیل به یک فرهنگ و الگو در جامعه بخصوص برای نسل جوان شود.

ذیبخش با بیان اینکه در برگزاری این بزرگداشت جمع کثیری از قشرهای مردم و خانواده های ایثارگران و معظم شهدا حضور داشتند گفت: در این همایش از خانواده شهید جواد صراف فرمانده گردان شهادت لشکر ۲۷ محمد رسول الله (ص) در دوران دفاع مقدس و ۱۲ شهید مدافع حرم از جمله شهید محرم ترک اولین شهید مدافع حرم تهران تجلیل شد.

وی افزود: در این مراسم سردار اسداللهی فرمانده لشکر عملیاتی ۲۷ محمد رسول الله (ص) و سردار کوثری فرمانده اسبق این لشکر به ذکر بیان رشادت ها و جانفشانی های رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس به ویژه کربلای ۵ و همچنین دفاع شهدای مدافع حرم از امنیت ایران اسلامی در آن سوی مرز ها پرداختند.

گفتنی است سخنرانی و مدیحه‌سرایی ذاکرین اهل بیت(ع) ، پخش کلیپ از جانفشانی های رزمندگان اسلام در عملیات کربلای ۵ و شهدای مدافع حرم در سوریه در مبارزه با گروه های تروریستی تکفیری و همچنین قرائت وصیت نامه تعدادی از این شهدا از جمله دیگر برنامه های این مراسم عطرآگین از یاد شهیدان بود.

کد خبرنگاری ۱۸۰۱

 

photo_2002-01-01_00-13-20

مطالب مرتبط:

My title
تمامی حقوق مطالب وب سایت اختصاصی پایگاه خبری آتیه کار می باشد.

طراح سایت: سایت ستاپ Sitesetup