پخت بیش از یک تن سمنوی نذری در دارالمومنین تهران | پایگاه خبری آتیه کار

پخت بیش از یک تن سمنوی نذری در دارالمومنین تهران

پخت بیش از یک تن سمنوی نذری در دارالمومنین تهران

همزمان با ایام فاطمیه و سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) آیین سنتی “سمنوپزان” به همراه ده ها  ویژه برنامه ی فرهنگی مذهبی در دارالمومنین تهران برگزار می شود.

به گزارش آتیه کار به نقل از روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی منطقه۱۴، محمد حسن ذیبخش، معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه۱۴ ضمن تشریح برنامه ها و اقدامات فرهنگی دارالمومنین تهران در ایام فاطمیه اظهار داشت: این برنامه ها با هدف توجه به مبانی دینی و معارف اهل بیت (علیهم السلام)، تکریم شعائر اسلامی با پاسداشت مراسم و مناسبت های مذهبی و الگوسازی برای نسل جوان از طریق آشنا شدن با سیره زندگانی حضرت زهرا (س) اجرا می شود.

وی با اشاره به برگزاری ویژه برنامه های فاطمی در مساجد و سرای محلات بیست و یک گانه دارالمومنین تهران افزود: تکریم و تجلیل از مادران شهدای مدافع حرم، برپایی ایستگاه های صلواتی، برگزاری مراسم عصر شعر فاطمی در سرای محلات، برگزاری نشست های معرفتی با موضوع جایگاه زن در اسلام با محوریت خطبه فدکیه در مساجد، تجمع عزاداران فاطمی در ظهر شهادت حضرت زهرا(س) از مسجد شهید بهشتی واقع در میدان نبرد شمالی- تا میدان سیزده آبان و مراسم عزاداری خیابانی همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) از اهم برنامه های اجرایی این ایام است.

ذیبخش همچنین از برگزاری آیین سنتی «سمنوپزان» در سطح منطقه همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) خبر داد و افزود: این مراسم از روز دوشنبه ۳۰ بهمن ماه بعد از اذان ظهر در مسجد جابری و مسجد علی بن الحسین(ع) آغاز می‌شود و تا ظهر روز شهادت ادامه خواهد داشت و به عنوان یکی از ویژه برنامه های مختص این ایام میزبان شهروندان خواهیم بود.       

گفتنی است؛ سمنوی طبخ شده در روز سه شنبه ۱اسفنذماه، همزمان با سالروز شهادت دخت نبی مکرم اسلام حضرت زهرای مرضیه (س)  بین شهروندان دارالمومنین تهران توزیع می گردد.

مطالب مرتبط:

My title
تمامی حقوق مطالب وب سایت اختصاصی پایگاه خبری آتیه کار می باشد.

طراح سایت: سایت ستاپ Sitesetup