پرداخت ۸۲۰ ميليارد ريال تسهيلات مرابحه اسلامي در شعب فقهي بانک انصار زاهدان | پایگاه خبری آتیه کار

پرداخت ۸۲۰ ميليارد ريال تسهيلات مرابحه اسلامي در شعب فقهي بانک انصار زاهدان

پرداخت ۸۲۰ ميليارد ريال تسهيلات مرابحه اسلامي در شعب فقهي بانک انصار زاهدان

مدير سرپرستي شعب بانک انصار سيستان و بلوچستان گفت: ۸۲۰ ميليارد ريال تسهيلات مرابحه اسلامي از سال ۹۴ تا کنون در ۲ شعبه فقهي بانک انصار زاهدان پرداخت شده است.

صالح خواجه محمودي روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: اين ميزان تسهيلات در راستاي اشتغالزايي به بنگاههاي توليدي سيستان و بلوچستان پرداخت شده است.
وي بيان کرد: تمام بنگاههاي اقتصادي سيستان و بلوچستان که از شعب فقهي بانک انصار تسهيلات مرابحه دريافت کرده اند هم اينک فعال هستند.
وي افزود: همچنين از بهمن سال ۹۴ تا کنون ۹۰ ميليارد ريال تسهيلات قرض الحسنه در شعب فقهي بانک انصار پرداخت شده است.
وي با بيان اينکه شعبه هاي شهداي وحدت و چهارراه رسولي زاهدان ۲ شعبه فقهي بانک انصار سيستان و بلوچستان هستند، گفت: نرخ تسهيلات پرداخت شده در اين شعب صفر درصد است و جريمه تاخير به تسهيلات پرداخت شده تعلق نمي گيرد.
مدير بانک انصار سيستان و بلوچستان گفت: تسهيلات قرض الحسنه مربوط به درمان و سقف پرداختي آن نيز در نهايت ۱۰۰ تا ۱۵۰ ميليون ريال است.
خواجه محمودي اظهار داشت: در خصوص وام هاي قرض الحسنه هيچ شرطي نداريم و مردم مي توانند به شعب فقهي بانک انصار مراجعه و براساس منابعي که شعب جذب کرده اند تسهيلات دريافت کنند.
وي بيان کرد: تسهيلات قرض الحسنه شعب فقهي در تمام سيستان و بلوچستان پرداخت شده و تا کنون اقساطي به نام سرفصل سر رسيد گذشته در اين ۲ شعبه نداريم.
وي تصريح کرد: شعب فقهي بانک انصار براي رونق کسب و کار در سيستان و بلوچستان تسهيلات در قالب عقد مرابحه پرداخت مي کند.
وي ادامه داد: براي پرداخت تسهيلات مرابحه مشتري را وکيل قرار نمي دهيم بلکه کالاي مورد نظر مشتري را بانک انصار خريداري و سپس تحويل وي مي کند.
مدير بانک انصار سيستان و بلوچستان ادامه داد: مشتري براي دريافت تسهيلات مرابحه تضمين هاي خود را در اين عقد قرارداد مي گذارد و سپس به دنبال کسب و کار مي رود.
خواجه محمودي اظهار داشت: تسهيلات مرابحه براساس سياست هاي اقتصاد مقاومتي و اشتغالزايي در سيستان و بلوچستان پرداخت مي شود.
وي بيان کرد: به طور مثال يک کشاورز خاشي به دليل نداشتن پول خريد بذر زمينش به مدت ۱۶ سال بدون کشت باقي مانده بود که با استفاده از تسهيلات مرابحه توانست با ۱۶۰ ميليون ريال اين زمين را دوباره به زير کشت ببرد.
وي افزود: شعب فقهي بانک انصار تا کنون تسهيلات فقهي به هتل صدف چابهار، بزرگترين طرح پرورش شتر مرغ با ۱۰ هزار قطعه و پروژه تفريحي لاديز در زاهدان پرداخت کرده است.
وي تصريح کرد: بنا به اظهار بسياري از مردم، علماي شيعه و سني و سران طوايف سيستان و بلوچستان شعب فقهي بانک انصار تا کنون بسيار موفق عمل کرده است.
مدير بانک انصار سيستان و بلوچستان گفت: راه اندازي بانک اسلامي يک کار بسيار سختي است زيرا کارهاي مالي آن بايد بر اساس فقه اسلامي انجام شود.
خواجه محمودي اظهار داشت: بانک انصار براي ايجاد شعب فقهي مشورت هاي بسيار زيادي را با علماي اهل سنت و تشيع انجام داد و در نهايت به يک جمع بندي واحد رسيد.
وي بيان کرد: وقتي مباحث فقهي در مورد بانکداري اسلامي با علماي اهل سنت مطرح شد هيچ اختلاف نظري در اين مورد وجود نداشت و تنها برخي علماي شيعه و سني در نحوه اجراي کار اعتراض داشتند.
وي افزود: ناظر شرعي براساس تاييد علماي شيعه و سني در شعب فقهي بانک انصار حضور پيدا کردند و بر نحوه اجراي کار نظارت دارند تا عمليات هاي بانکي براساس فقه اسلامي انجام شود.
وي تصريح کرد: شعب فقهي به عنوان طرح پايلوت بهمن ماه سال ۹۴ در زاهدان راه اندازي شد تا نقاط قوت و ضعف آن مورد بررسي قرار گيرد و سپس در ساير استانهاي کشور اجرايي شود.
مدير بانک انصار سيستان و بلوچستان گفت: ۱۰ ميليارد ريال تسهيلات قرض الحسنه و ۳۰ ميليارد ريال تسهيلات مرابحه همزمان با افتتاح شعب فقهي بانک انصار در زاهدان به اين شعب اختصاص پيدا کرد.
خواجه محمودي اظهار داشت: سومين شعبه فقهي بانک انصار در شهرستان کنارک تا اواخر بهمن امسال افتتاح مي شود.
وي بيان کرد: همچنين شعب فقهي بانک انصار در استانهاي هرمزگان، گلستان و اروميه امسال افتتاح مي شود.
وي تصريح کرد: شعب بانک انصار در خدمات الکترونيکي جزو شعب برتر کشور است.
وي ادامه داد: شعبه بانک انصار ايرانشهر در مبحث نرم افزارهاي موبايلي و خدمات الکترونيکي رتبه نخست کشور را دارد.
وي گفت: بانک انصار با ۱۷ شعبه در سيستان و بلوچستان جزء ۳۰ شعب برتر کشور است.

مطالب مرتبط:

My title
تمامی حقوق مطالب وب سایت اختصاصی پایگاه خبری آتیه کار می باشد.

طراح سایت: سایت ستاپ Sitesetup