یک پایه مهم اقتصاد مقاومتی آموزش فنی و حرفه‌ای است | پایگاه خبری آتیه کار

یک پایه مهم اقتصاد مقاومتی آموزش فنی و حرفه‌ای است

یک پایه مهم اقتصاد مقاومتی آموزش فنی و حرفه‌ای است

سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای فناوری اطلاعات بوشهر با اشاره به اینکه مهارت‌افزایی کلید حل مشکل بیکاری است گفت: پرورش «کارآفرین» از اولویت‌های آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر است.


هانی فروزانی در بازدید از کارگاه‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای بوشهر با بیان اینکه مهارت‌آموزی در همه عرصه‌ها کاربرد دارد اظهار داشت: ارتقای آموزش‌های فنی و حرفه‌ای نقش مهمی در افزایش اشتغال با مهارت‌آموزی دارد.
وی با بیان اینکه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای دارای اهمیت خاصی در نظام آموزشی است تاکید کرد:ارتقای جایگاه آموزش فنی و حرفه‌ای به نفع مردم و دوای بسیاری از دردها است.
فروزانی با اشاره به تجربیات کشورهای موفق در زمینه آموزش‌های مهارتی گفت: کشورهایی توانسته‌اند چرخه تولید و اشتغال را خوب جلو ببرند که سیستم فنی و حرفه‌ای خوبی دارند.
وی با اشاره به بحث اقتصاد مقاومتی و اهمیت آن در شرایط کنونی بیان کرد: در این مبحث آموزش فنی و حرفه‌ای می‌تواند جایگاه مهمی داشته باشد و یک پایه مهم اقتصاد مقاومتی آموزش فنی و حرفه‌ای است.
سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای فناوری اطلاعات بوشهر با بیان اهمیت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای اظهار کرد: در گستره وسیعی از انواع آموزش‌ها، آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و یا آموزش‌های مهارتی به سبب ابعاد کاربردی و عملی بودنشان در ایجاد، تقویت و رشد قابلیت‌های انسانی سهم قابل توجهی را دارند.
فروزانی افزود: به طوری که امروز صاحب‌نظران اقتصادی با ارائه نظریه‌های توسعه نیروی انسانی، بر ضرورت سرمایه‌گذاری در زمینه آموزش برای توسعه قابلیت‌های انسانی و افزایش سطح مهارت‌های حرفه‌ای تاکید دارند.
وی فراگیری این آموزش‌ها را به عنوان ابزاری برای مقابله با بیکاری در کاهش زمان بیکاری افراد جویای کار امری مهم دانست و تصریح کرد: خصیصه این آموزش‌ها، نوعی پرورش کارآفرین است، به این معنی که افراد پس از کسب مهارت و تخصص دانش فنی، قادر می‌شوند که فرصت‌های شغلی مناسبی را به دست آورند و یا در نهایت فرصت شغلی ایجاد کنند.
وی با بیان اینکه پرورش «کارآفرین» از اولویت‌های آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر است خاطر نشان کرد: در شرایط فعلی به جویندگان کار توصیه می‌شود با فراگیری آموزش‌های فنی و حرفه‌ای متناسب با علائق، توانایی‌های خود و نیاز بازار کار زمینه خود اشتغالی یا کسب فرصت‌های شغلی موجود را برای خود فراهم آورند.
فروزانی از ارائه آموزش‌های مهارت‌افزایی به صورت رایگان خبر داد و گفت: خدمات آموزشی مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای در بخش دولتی در سراسر استان بوشهر به صورت کاملا رایگان انجام می‌پذیرد.

منبع :http://www.modirinfo.com

کدخبرنگاری۱۸۰۱

۵۷۵۲۴۹۹۹

 

مطالب مرتبط:

My title
تمامی حقوق مطالب وب سایت اختصاصی پایگاه خبری آتیه کار می باشد.

طراح سایت: سایت ستاپ Sitesetup