⁣اتصال سوئیچ کارت های بانکی ایران و روسیه از ۱۰ دسامبر | پایگاه خبری آتیه کار

⁣اتصال سوئیچ کارت های بانکی ایران و روسیه از ۱۰ دسامبر

⁣اتصال سوئیچ کارت های بانکی ایران و روسیه از ۱۰ دسامبر

ولی الله سیف در برنامه “نگاه یک” از اتصال سوئیچ کارتهای بانکی ایران و روسیه از دهم دسامبر خبر داد و افزود :

سیف در برنامه نگاه یک شبکه اول سیما گفت:
🔹مذاکراتی را با روسیه، ترکیه، پاکستان برخی کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس آغاز کرده ایم تا سوئیچ کارت های بانکی مان به یکدیگر متصل شوند.
🔹روند قیمت ارز در چهار سال گذشته نشان می‌دهد که در اواخر سال میلادی نرخ ارز در قله قرار می‌گیرد و سپس کاهش می‌یابد به طوری که در سال گذشته نیز در چنین روزهایی نرخ ارز به ۴۱۳۰ تومان رسید و سپس کاهش یافت٬ بنابراین شرایط طبیعی است و جای نگرانی وجود ندارد.
🔹 این موضوع که دولت برای جبران کسری بودجه اقدام به افزایش نرخ ارز کرده است، شایعه‌ای بیش نیست و در تاریخ جمهوری اسلامی چنین اقدامی سابقه نداشته است.
🔹یکسان‌سازی نرخ ارز باید زمانی انجام شود که استمرار داشته باشد، اکنون ثبات مناسبی داریم و به محض اینکه روابط بانکی به شرایط مطلوب برسد این کار انجام خواهد شد.
🔹 بعد از برجام گشایش های زیادی در روابط بانکی ایران ایجاد شده و در حالی که قبل از برجام با ۳۳ بانک رابطه داشتیم اکنون این تعداد به ۲۴۰ بانک رسیده است.
🔹هم اکنون نرخ سود سپرده های بانکی ۱۵ درصد و تسهیلات نیز ۱۸ درصد است و خوشبختانه بانک ها نیز عملکرد خوبی داشته اند و اگر سود بیشتری هم پرداخت می شده، بانک مرکزی با تذکر موردی به این موضوع ورود کرده است.
🔹 رقم قراردادهای فاینانس امضا شده با کشورهای چین، کره جنوبی، اتریش و دانمارک حدود ۴۵ میلیارد دلار است.
🔹ژاپن خط اعتباری ۱۰ میلیارد دلاری را برای ایران در دستور کار قرار داده و همکاری نزدیکی بین معاونت ارزی بانک مرکزی و سازمان سرمایه گذاری های خارجی در جریان است.
🔹ظرف مدت ۵۰ روز ۵۲۰ هزار مورد در قالب ۷۸۰ هزار قرض الحسنه ازدواج پرداخت شده و صف وام ازدواج از بین رفت.
🔹 سامانه صیاد سایز و فرم چک ها را یکسان سازی می کند و اعتبار را به چک بر می‌گرداند.
🔹 بانک مرکزی از سال ۱۳۹۲ با مکاتبه مانع از پخش فیلم های تبلیغاتی موسسات غیرمجاز از صدا و سیما و همچنین اسپانسر شدن آنها از تیم های ورزشی شد و وزارت کشور و نیروی انتظامی را در جریان قرار داد.
🔹 مجوز بسیاری از این موسسات از سوی وزارت تعاون در سال های گذشته صادر شده بود اما این وزارتخانه نظارتی بر فعالیت آنها نداشت؛ با این حال رشد جدی این موسسات از نیمه دوم دهه ۸۰ آغاز شد.
🔹قیمت سکه عموما از قیمت دلار و طلا در بازارهای بین المللی تبعیت می کند؛ وزن سکه هم مشخص است.
🔹در این اواخر قیمت طلا در بازارهای جهانی افزایشی پیدا نکرده بود ولی فاصله قیمت سکه و طلای ذاتی آن حباب داشت.

ذره بین نیوز

مطالب مرتبط:

My title
تمامی حقوق مطالب وب سایت اختصاصی پایگاه خبری آتیه کار می باشد.

طراح سایت: سایت ستاپ Sitesetup