پایگاه خبری آتیه کار

سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات مجلس، از پیگیری علل سانحه اتوبوس دانش آموزان هرمزگانی در داراب از سوی اعضای این کمیسیون خبر داد و گفت: اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از مجاری مختلف در حال بررسی ابعاد این حادثه هستند که پس از جمع‌بندی اطلاعات، نتایج اعلام می شود.

سید حمایت میرزاده درمورد حادثه واژگونی یک دستگاه اتوبوس حامل دانش آموزان هرمزگانی در داراب استان فارس، اظهارکرد: با توجه به این که ۲۴ ساعت از این حادثه غم انگیز و دلخراش نگذشته است اعضای کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس شورای اسلامی، به صورت تلفنی موضوع را پیگیری کرده و منتظر هستند تا گزارش های تکمیلی در این باره تهیه شود و در اختیار این کمیسیون قرار گیرد.

وی افزود: تا زمان بررسی کامل حادثه نمی‌توان در این باره اظهارنظر قطعی کرد و هم اکنون مسئولان آموزش و پرورش از وزارتخانه و استان های مربوطه در حال پیگیری و بررسی موضوع در منطقه و عیادت از بیماران هستند.
سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات مجلس با بیان این که هرگونه اظهارنظر تا زمان ارائه اطلاعات تکمیلی ممکن است روند بررسی‌ها را دچار مشکل کند، ادامه داد: مسئولان آموزش و پرورش کشور و استان های مربوطه در حال بررسی موضوع هستند تا مشخص شود، علل این سفر و برنامه دانش‌آموزان در اردو شیراز چه بوده و چرا در این ساعت شب تردد می کردند.
میرزاده یادآور شد: اعضای کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس از مجاری مختلف در حال بررسی ابعاد این حادثه هستند تا بتوان به جمع‌بندی درباره این حادثه غم انگیز دست یافت و اظهار نظر کرد.
وی با بیان این که اعضای کمیسیون بر حسب وظیفه نمایندگی خود بر اساس قانون اساسی در برابر تمام مردم پاسخگو هستند، افزود: نمایندگان کمیسیون آموزش و تحقیقات برحسب وظیفه نمایندگی خود و به دلیل ارتباطات موضوع با کمیسیون وظیفه خود می دانند که این موضوع را پیگیری کنند.
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: اطلاعات در این باره پراکنده است، لذا اطلاعات از مبادی مختلف جمع‌آوری می‌شود تا کمیسیون بتواند اظهار نظر کند و باید منتظر ماند و دید بررسی مسئولان آموزش و پرورش چه نتیجه ای دارد.
به گزارش ایرنا، حادثه واژگونی اتوبوس حامل دانش آموزان هرمزگانی ساعت ۳:۵۹ صبح جمعه ۱۰ شهریورماه جاری به مرکز تماس ۱۱۵ اورژانس اعلام شد و ۱۳ خودروی امدادی اورژانس و جمعیت هلال احمر مصدومان حادثه را به بیمارستان داراب منتقل کردند.
بنا بر این گزارش، این اتوبوس حامل دانش آموزان هرمزگانی عضو تشکیلات سازمان دانش آموزی بود که با هدف شرکت در اردوی ملی فرزانگان راهی شیراز شده بودند. این حادثه ۹ کشته و ۳۴ مجروح برجا گذاشت.
منبع ایرنا

کدخبرنگاری۱۸۰۱

مطالب مرتبط:

My title
تمامی حقوق مطالب وب سایت اختصاصی پایگاه خبری آتیه کار می باشد.

طراح سایت: سایت ستاپ Sitesetup