پایگاه خبری آتیه کار » انتصاب دکتر هادی محمدپور به عنوان مدیر جدید آموزش و پرورش شهرستان گناباد

پایگاه خبری آتیه کار

اخبار کار اشتغال استخدام و فرهنگ کار

تحلیل اقتصاد ایران

انتصاب دکتر هادی محمدپور به عنوان مدیر جدید آموزش و پرورش شهرستان گناباد

مدیر جدید آموزش و پرورش گناباد معرفی شد
انتصاب دکتر هادی محمدپور به عنوان مدیر جدید آموزش و پرورش شهرستان گناباد

طی مراسمی از خدمات سید محمد مهدوی تقدیر و هادی محمدپور به عنوان مدیر جدید آموزش ‌و پرورش شهرستان گناباد معرفی شد.

به گزارش آتیه کار به نقل از ایسنا ، محمدعلی نبی‌پور، فرماندار گناباد در این مراسم با بیان اینکه محور توسعه امروز بر محور انسان می‌چرخد ، گفت: یک سوم جمعیت شهرستان گناباد جز خانواده آموزش و پرورش هستند که باید مورد توجه قرار گیرند.

وی اظهار کرد: نگاه‌های حذفی در آموزش و پرورش جوابگو نیست؛ لذا اگر می‌خواهیم خروجی مناسبی از آموزش ‌و پرورش داشته باشیم باید به فرصت طرح پرسش و مطالبه را به دانش ‌آموز بدهیم.

نبی‌پور عنوان کرد: دو سوم نیرو‌های آموزش ‌و پرورش گناباد تا سال ۱۴۰۰ بازنشست می ‌شوند که این مسئله مشکلات زیادی را برای شهرستان ما ایجاد می ‌کند که بایستی برای جلوگیری و پیشگیری از این مشکل ، تمهیداتی در سطح ملی اندیشیده شود؛ ضمن اینکه فرسودگی فضاهای آموزشی نیز از مشکلات دیگر پیش روی آموزش و پرورش گناباد می باشد.

فرماندار گناباد با تشکر از مدیریت سابق آموزش‌ و پرورش گناباد گفت: کارهای خوبی در دوران ریاست ایشان انجام گرفت که باید در مدیریت جدید نیز دنبال شود.

حجت ‌الاسلام و المسلمین حسن صادقی‌‌نسب، امام جمعه گناباد نیز در این مراسم عنوان کرد: رسالت اصلی پیامبران تزکیه و تعلیم بوده است و امروز این وظیفه برعهده آموزش و پرورش قرار دارد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه از مهرماه سال گذشته زمزمه تغییر آقای مهدوی شنیده می ‌شد ایشان بدون توجه به این زمزمه‌ ها لحظه ‌ای از تلاش دست نکشیده است.

گفتنی است هادی محمدپور دارای مدرک دکتری تخصصی مدیریت آموزشی بوده و سابقه استاد دانشگاه، عضویت در شورای اسلامی گناباد در دوره چهارم و مدیریت برنامه ریزی و پژوهشی دانشگاه فرهنگیان و همچنین معاونت اداری مالی مجتمع آموزش عالی گناباد را در کارنامه خود دارد.

۶۰ درصد شرکت کنندگان در کنکور متقاضی رشته علوم تجربی هستند

در ادامه، رضا صابری تولایی، معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش خراسان‌رضوی در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران گفت: بیشتر دانش آموزان در سال های اخیر به رشته علوم تجربی گرایش داشته اند بطوری که ۶۰ درصد شرکت کنندگان در کنکور امسال متقاضی رشته های شاخه علوم تجربی هستند.

وی افزود: با ادامه این روند شاهد اشباع هرچه بیشتر این بخش و مشکلات بسیار برای مهارت آفرینی و اشتغال دانش آموزان بعد اخذ دیپلم خواهیم بود.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش خراسان‌رضوی با بیان اینکه اشتغال در رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کار و دانش موجب افزایش توانمندی مهارتی و تضمین کننده آینده شغلی آنها می شود، تصریح کرد: برهمین اساس، تحصیل دانش آموزان در رشته‌های فنی و حرفه‌ای رویکرد مهم امسال اداره کل آموزش و پرورش خراسان‌رضوی خواهد بود و در همین راستا اعتبارات خوبی برای تجهیز هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کار و دانش در این استان اختصاص یافت.

صابری تولایی خاطرنشان کرد: هم اکنون بیش از ۳۸ درصد دانش آموزان مقطع متوسطه خراسان رضوی در شاخه فنی حرفه‌ای و کار و دانش تحصیل می کنند، در صورتی که میزان کشوری این شاخص ۳۵ درصد است.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی اظهار کرد: ۸۳ هزار دانش آموز پایه نهم در آستانه سال تحصیلی جاری زیر پوشش طرح هدایت تحصیلی قرار می گیرند و بر این اساس طرح مشاوره‌های لازم برای انتخاب صحیح به دانش آموزان در این مقطع ارائه می شود.

 

مطالب مرتبط:


3 ديدگاه

  1. چربی خون گفت:

    سلام.وبسایتتون خیلی خوب و مفیده.به کارتون ادامه بدین

  2. عاشق این وبسایت شدم من.عالی هستید شما

یک دیدگاه بگذارید


عکس ها

فیلم ها