پایگاه خبری آتیه کار » آغاز طرح کاروزری برای اشتغال دانشجویان بیکار در گناباد

پایگاه خبری آتیه کار

اخبار کار اشتغال استخدام و فرهنگ کار

آموزشگاه های فنی و حرفه ای

آغاز طرح کاروزری برای اشتغال دانشجویان بیکار در گناباد

آغاز طرح کاروزری برای اشتغال دانشجویان بیکار در گناباد

رئیس مرکز فنی و حرفه ای گناباد از آغاز طرح کاروزری برای اشتغال دانشجویان بیکار در گناباد خبرداد.

به گزارش اخبار کار گناباد به نقل از گناپا ، غلامرضا علیخانی در گفت و گو با خبرنگاران افزود: ساختمان جدید مرکز فنی و حرفه ای گناباد با پیشرفت ۶۰ درصدی و توسعه زیرساختهای این بخش توجه بیشتر مسئولان ذیربط را می طلبد.

وی با بیان اینکه کمبود زیرساختها از تنگناهای مهم آموزش های فنی و حرفه ای در گناباد محسوب می شود، اظهار کرد و افزود: با این حال ۲ هزار و ۷۰۰ نفر کارآموز در یک سال گذشته بیش از ۵۰۳ هزار نفر ساعت آموزش دیده اند.

وی با اشاره به فعالیت بخش خصوصی در قالب ۲۰ آموزشگاه فنی و حرفه ای در گناباد گفت: همچنین در این مدت ۳۹۰ هزار نفر ساعت آموزش برای ۶۹۰ نفر در آموزشگاههای خصوصی انجام شد.

وی گفت: کارآموزان از ۱۲ سال به بالا بدون پرداخت هزینه می توانند در دوره های مهارت آموزی شرکت کنند تا در آینده با توجه به نیاز و علاقه و داشتن مهارت صاحب شغل و حرفه شوند.

رئیس مرکز فنی حرفه ای گناباد گفت: مرکز دیزل شرق یکی از زیرساختهای مهم آموزش های این بخش و تنها مرکز آموزشهای مرتبط با دیزل و وسایل نقلیه سبک و سنگین شرق کشور است و بیش از ۹۰ درصد کاراموزان آن پس از کسب مهارت وارد بازار کار می شوند.

علیخانی اضافه کرد: طرح کاروزری دانش آموختگان دانشگاهی به منظور ایجاد اشتغال پایدار برای دانش آموختگان دانشگاهی بیکار در واحدهای صنفی و صنعتی در دست اجرا است.

وی اظهار کرد: در طرح یاد شده، دولت معادل یک سوم پایه حقوق اداره کار را به افراد کارورز به صورت ماهانه پرداخت و بقیه دستمزد هم توسط کارفرما به صورت توافقی پرداخت می شود.

علیخانی از انجام طرح آزمایشی با همکاری دهیاری روستای مِند بمنظور پرکردن اوقات فراغت همراه با مهارت آموزی ۲۰ نفر از نوجوانان این روستا خبر داد و گفت: با انجام این طرح حدود ۶۰ درصد از این دانش آموزان با یادگیری مهارت ها در آینده جذب بازار کار خواهند شد.

۳۳ کارگاه آموزش های فنی و حرفه ای در قالب پنج مرکز مهارت آموزی در شهرستان گناباد فعال است.

۲۰ آموزشگاه فنی و حرفه ای بخش خصوصی نیز به ارائه آموزشهای مختلف در این بخش می پردازند.

اول لغایت ششم مردادماه هفته ملی مهارت و کارآفرینی نامگذاری شده است.

مطالب مرتبط:


یک دیدگاه بگذارید


عکس ها

فیلم ها