اخبار کار | آتیه کار » سامان‌دهی بازار عرضه سفال در گناباد

اخبار کار | آتیه کار

اقتصاد ، فرهنگ ، کار ، اشتغال ، کارآفرینی و فرهنگ کار

سفال گناباد

سامان‌دهی بازار عرضه سفال در گناباد

سامان‌دهی بازار عرضه سفال در گناباد

رئیس میراث فرهنگی گناباد در خصوص سفال گناباد گفت: سامان‌دهی بازار عرضه سفال در گناباد ضروری به نظر می‌رسد.

به گزارش بازار کار گناباد به نقل از فارس ،رئیس میراث فرهنگی گناباد در خصوص سفال گناباد گفت: سامان‌دهی بازار عرضه سفال در گناباد ضروری به نظر می‌رسد.

علیرضا شناسایی ادامه داد: دو کار باید همزمان انجام شود هم وضعیت موجود سامان‌دهی شود و هم تمهیداتی برای ایجاد یک بازارچه دائمی سفال فراهم شود.

فرماندار گناباد گفت: اداره میراث فرهنگی گناباد باید با گسترش انجمن‌های میراث فرهنگی در روستاها زمینه مشارکت مردم را در خصوص حفظ میراث فرهنگی فراهم کند.

وی بابیان اینکه در گناباد ۱۴۰ اثر ثبت شده وجود دارد گفت: با ثبت جهانی قنات قصبه گناباد اهمیت شهرستان گناباد در بحث گردشگری برجسته‌تر شده است.

عضو شورای شهر گناباد نیز در ادامه این جلسه گفت: قبل از اینکه به فکر سامان‌دهی بازارچه سفال باشیم باید به فکر تولید باشیم

علیرضا رفیع ادامه داد: در حال حاضر تولید سفال گناباد دچار مشکل است و کارگاه‌های سفال تبدیل به مکان‌های عرضه ظروف چینی شده است.

یکی از فعالان عرصه تولید سفال نیز در ادامه گفت: تولید سفال در گناباد که روزی مهد سفال جهان بوده است در وضعیت خوبی قرار ندارد.

هادی توسلی ادامه داد: متاسفانه در گناباد هر کسی بیشتر کار کند بیشتر توسط دستگاه‌های اداری اذیت می‌شود.
وی گفت: من تمام توانم را روی تولید و کار روی سفال گذاشته‌ام اما بیشتر ازهمه از سوی اداره مالیات بیمه و بهداشت دچار مشکل شده‌ام.

وی بابیان اینکه اگر به آموزش و هنر سفال در گناباد توجه شود قابلیت صادرات نیز دارد، ادامه داد: متاسفانه فنی حرفه ای گناباد کارت. آموزش سفال برای کار آموزان خود صادر می کند آنها نیز یک وام می گیرند و خودشان را در دام وام قرض می اندازند و متاسفانه این امر منجر به اشتغال و تولید نشده است

شهردار گناباد نیز گفت: حفظ وضعیت موجود بازار سفال و به‌سازی مسیر کارگاه‌های تولید سفال‌مند گناباد از اهمیت بیشتری بر خوردار است.

علی تقوی اضافه کرد: شهرداری گناباد در خصوص در اختیار گذاشتن مصالح می‌تواند همکاری داشته باشد.

مصطفی یوسفی دهیار روستای‌ مند که بیشتر فعالان عرصه سفال از این روستا می‌باشند نیز گفت: شورا و روستای مند می‌تواند مسوولیت اجرای به‌سازی وضعیت موجود کارگاه‌های سفال گناباد را برعهده بگیرد.

 

مطالب مرتبط:


یک دیدگاه بگذارید


عکس ها

فیلم ها