اخبار کار | آتیه کار » قنات قصبه گناباد با هیچ کجای دنیا قابل مقایسه نیست

اخبار کار | آتیه کار

اقتصاد ، فرهنگ ، کار ، اشتغال ، کارآفرینی و فرهنگ کار

سرکنسول ترکیه در مشهد:

قنات قصبه گناباد با هیچ کجای دنیا قابل مقایسه نیست

قنات قصبه گناباد با هیچ کجای دنیا قابل مقایسه نیست

محمت دوغان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، در حاشیه بازدید از میراث جهانی قنات قصبه و آثار تاریخی گناباد با بیان اینکه از سه سال قبل به ایران آمده‌ام، اظهار کرد: از اینکه در این مدت از قنات قصبه گناباد بازدید نکرده ام بسیار متأسفم.

وی ادامه داد: واقعا به همان اندازه که از این قنات ۲۵۰۰ ساله شنیده بودم برایم جالب بود و ما در چارچوب قوانین برای معرفی این قنات جهانی به هموطنان ترک تلاش خواهیم کرد؛ چراکه شهرستان گناباد این پتانسیل را دارد که به عنوان یکی از مقاصد گردشگران ترکیه‌ای تبدیل شود.

سرکنسول ترکیه در مشهد با اشاره به اینکه در گذشته قنات‌ها در منطقه گناباد برای کشاورزی و رفع نیازهای مردم احداث شده است، افزود: هم اکنون قنات قصبه به یک جاذبه گردشگری تبدیل شده که امیدواریم در آینده شاهد بازدید گردشگران ترک زیادی از این قنات و سایر آثار باستانی گناباد باشیم.

دوغان خاطرنشان کرد: گردشگران معمولا به دنبال مکان‌های امن، زیبا و با غذاهای خوب و تمیز هستند و در صورتی که این موارد با میهمان‌نوازی گرم مردم منطقه همراه باشد، حتما علاقه‌مند شده و در معرفی آن مکان نیز تلاش خواهند کرد.

وی با بیان اینکه پیش از این بنا بود در مراسم جشن ثبت جهانی قنات قصبه گناباد به گناباد سفر کنیم، گفت: شاید در ابتدا تصور شود در ترکیه کسی از قنات قصبه گناباد خبری ندارد، اما در واقع این گونه نیست، بلکه چند روز پیش یکی از تاریخ‌دان‌های معروف ترکیه که از این قنات بازدید کرده بود، در مورد این اثر در تلویزیون ترکیه صحبت نمود.

میزان حضور گردشگران ترک در ایران رضایت‌بخش نیست

سرکنسول ترکیه در مشهد همچنین در خصوص روابط ایران و ترکیه گفت: میزان سفر و بازدید گردشگران کشور ترکیه از مناطق فرهنگی، تاریخی و گردشگری ایران رضایت بخش نبوده و بایستی با معرفی و ایجاد بستر مناسب برای جذب بیشتر گردشگران ترک به ایران، نوعی تعادل در این بخش برقرار شود تا گردشگران بیشتری از ترکیه برای سفر به ایران راغب شوند.

دوغان افزود: هم اکنون سالانه ۲ میلیون نفر از مردم ایران از مناطق مختلف فرهنگی، تاریخی و گردشگری ترکیه بازدید می کنند، در صورتی که سالانه تنها ۲۵۰ هزار نفر از گردشگران ترک به ایران سفر می‌کنند.

وی همچنین اظهار کرد: توسعه روابط سیاسی، فرهنگی و اقتصادی بین ایران و ترکیه مورد توجه خاص کنسولگری ترکیه در مشهد بوده و با این هدف چندی پیش یک هیأت اقتصادی از مشهد به استانبول و از استانبول به مشهد سفر کرده و سرمایه گذاران با ظرفیت‌های اقتصادی دو کشور آشنا شدند.

سرکنسول ترکیه در مشهد تصریح کرد: ترکیه از جمله کشورهایی است که از قدیم الایام مراوداتی با ایران داشته و امیدواریم این مراودات باعث یک برنامه‌ریزی کلان اقتصادی و فرهنگی بین دو کشور شود.

به گزارش ایسنا، محمت دوغان سرکنسول ترکیه در مشهد در سفر یک روزه خود به شهرستان گناباد از میراث جهانی قنات قصبه، موزه ها، مسجد جامع، روستای هدف گردشگری ریاب و همچنین مزارع زعفران این شهرستان بازدید کرد.

مطالب مرتبط:


یک دیدگاه بگذارید


عکس ها

فیلم ها