اخبار کار | آتیه کار » تصمیم احتمالی شرکت Dell برای عرضه عمومی سهام

اخبار کار | آتیه کار

اقتصاد ، فرهنگ ، کار ، اشتغال ، کارآفرینی و فرهنگ کار

عرضه عمومی سهام یا افزودن مالکان جدید

تصمیم احتمالی شرکت Dell برای عرضه عمومی سهام

تصمیم احتمالی شرکت Dell برای عرضه عمومی سهام

سران شرکت Dell در حال بررسی تصمیمی مبنی بر عرضه عمومی سهام این کمپانی یا افزایش تعداد مالکان آن از طریق جذب سرمایه گذار هستند.

به گزارش رویترز، شرکت فناوری دل به عنوان یک سازنده بزرگ کامپیوتر، در حال توسعه طیفی از حق انتخاب هاست که می تواند باعث شود بزرگ ترین کمپانی تکنولوژی خصوصی دنیا از طریق تملک یا عمومی شدن سهام، رشد کند. هیات مدیره این شرکت اواخر این ماه جلسه ای برای بررسی بزرگ ترین دگرگونی تاریخ کمپانی تشکیل خواهد داد. این کمپانی، شرکت ارائه دهنده ذخیره داده های EMC را به مبلغ ۶۷میلیارد دلار در سال ۲۰۱۶ خریداری کرد.

کمپانی مستقر در راند راک تگزاس و تأسیس شده توسط مایکل دل، بعد از اینکه با EMC قرارداد بست، نتوانست در هزینه ها صرفه جویی کند و عملکرد قبلی خود را ارائه دهد که به همین دلیل تحت فشار برای سودآوری است. این در حالی است که هزینه های بالاتر و بازار چالش برانگیز ذخیره داده، کم کم باعث کاهش سود و ارزش آن شده است.

شرکت دل در حال بررسی چندین هدف خرید ممکن برای تقویت جریان نقدی و توسعه پیشنهادهای خود است. براساس گفته منابع موثقی که خواسته اند هویت آنها ناشناس باقی بماند، بررسی های شرکت دل در مراحل ابتدایی خود قرار دارد و هنوز هیچ قرارداد و معامله ای قطعی نیست. این کمپانی به درخواست برای نظر دادن خارج از ساعات کاری عادی در آمریکا جواب نداده است. اخبار مربوط به بررسی های دل ابتدا توسط بلومبرگ گزارش شد.

طبق گفته منابع آگاه، شرکت دل همچنین درحال بررسی فروش یا عرضه اولیه سهام یکی از بخش های سریع الرشد خود، یعنی شرکت نرم افزار پیووتال است. دل همچنین ممکن است معامله ای با شرکت VMware (سازنده نرم افزار مجازی سازی) که بخش عمده آن متعلق به خودشان است، ترتیب دهد. سهام VMware که در ۱۲ ماه گذشته حدود ۶۲درصد افزایش یافت، به بالاترین میزان خودش در پنجشنبه هفته پیش رسید.

برند دل شامل محصولات تکنولوژی فراوان از جمله سرور، نمایشگر، ایستگاه کار و کامپیوترهای مخصوص بازی است و همچنین یک واحد امنیتی، RSA و پلتفرم ابری به نام بومی دارد. این کمپانی رقابت شدیدی با رقبای سرسخت خود در عرصه بازار ذخیره سازی و همچنین رقبای ابری مثل آمازون و مایکروسافت اژور دارد و این شرکت ها فشارهایی روی قیمت ها وارد کرده اند.

دیوید گولدن، رئیس زیرساخت های دل و مدیر اجرایی سابق EMC که پاییز سال گذشته سمت خود را ترک کرد و همچنین خود شرکت دل، از آن موقع روی شناسایی عملیات ذخیره سازی کمپانی کار می کنند. براساس اطلاعات به دست آمده از شرکت داده های بین المللی، بازار کامپیوتری که مایکل دل آن را در سال ۱۹۸۴ به عنوان یک فرد تازه فارغ التحصیل شده از دانشگاه با ۱۰۰۰دلار راه اندازی کرد و هنوز هم به دلیل شهرت گوشی های هوشمند و تبلت هایش بدون حرکت باقی مانده است، در سال ۲۰۱۷، ۰٫۰۲ درصد کاهش یافت.

نقطه روشن و امیدوارکننده شرکت دل مربوط به سرورهای آن می شود که مجموع سود خالص آن را از ۴۱٫۶میلیارد دلار به ۵۶٫۷میلیارد دلار در ۹ ماه تا تاریخ ۳ نوامبر رساند. اما هزینه های عملیاتی کمپانی از ۱۰میلیارد دلار به ۱۷٫۳ میلیارد دلار افزایش یافت و موجب خسارتی ۳میلیارد دلاری در بخش عملیاتی شد که بالاتر از خسارت عملیاتی ۱٫۶ میلیارد دلار در سال گذشته است.

فرصت امروز

مطالب مرتبط:


یک دیدگاه بگذارید


عکس ها

فیلم ها