اخبار کار | آتیه کار » چگونه بدون راه اندازی کسب وکار، ایده های خود را روانه بازار کنیم؟

اخبار کار | آتیه کار

اقتصاد ، فرهنگ ، کار ، اشتغال ، کارآفرینی و فرهنگ کار

شروع کسب و کار جدید

چگونه بدون راه اندازی کسب وکار، ایده های خود را روانه بازار کنیم؟

چگونه بدون راه اندازی کسب وکار، ایده های خود را روانه بازار کنیم؟

برای این که محصولی را روانه بازار کنید، لزوما به راه اندازی یک کسب وکار نیاز ندارید. کافی است با استفاده از نوآوری باز و تکیه بر اصول آن، محصول نوآورانه خود را به بازار ارائه دهید.

شما لازم نیست که حساب پس انداز خود را خالی کنید یا کار روزانه خود را ترک کنید تا با هدف ارائه محصولی به بازار، کسب وکار خود را راه اندازی کنید. همچنین برای این هدف، شما به بنیان گذاران و سرمایه گذاران برای نوشتن و تأیید یک طرح کسب و کار نیاز ندارید.

به گزارش نوپانا، فرصت هایی که امروزه با ظهور نمونه سازی سریع و ابزار و فناوری های دیجیتال، برای افراد خلاق ایجاد می شود اساساً متفاوت و بسیار هیجان انگیز است. می توان گفت موانع شرکت ها در نوآوری های تکنولوژیک، اجتماعی، خلاقانه و کارآفرینی بسیار کم است؛ چراکه فناوری، پدیده ای شناخته شده برای نوآوری باز محسوب می شود.

نوآوری باز ابتکاری است که مزایای شفافیت و همکاری به خصوص در مورد اشتراک ایده ها را دربرمی گیرد. در حال حاضر، نوآوری باز به محبوب ترین مدل در سراسر جهان تبدیل شده است. اشکال همکاری نوآورانه از جمله نوآوری باز، تفکر طراحی و همکاری، از تحقیق و توسعه سنتی پیشی گرفته است. شرکت های نوآورانه از طریق شکستن موانع سنتی، بهره برداری از اکوسیستم وسیع تر برای ایده ها، بینش، استعداد و فناوری و جذب مشتری در طول روند نوآوری، مرزهای نوآوری را در داخل و خارج از سازمان خود توسعه می دهند.

مزایای استفاده از نوآوری باز، بسیار زیاد است و بسیاری از صنایع مانند صنعت اسباب بازی، مدتهاست که اصول نوآوری باز را به کار گرفته اند. مدل سنتی کارآفرینی که امروزه همچنان آموزش داده می شود شامل نوشتن یک طرح کسب و کار، افزایش سرمایه، تولید، توسعه بازاریابی و تحقق و توزیع سفارشات است که تمام آنها را باید خودتان انجام دهید. واضح است که هر کس زمان، منابع مالی، تجربه یا حتی تمایل به شروع و اجرای یک کسب و کار را ندارد.

شما می توانید با استفاده از ۱۰ روش ساده، قدرت نوآوری باز را به کار ببندید تا ایده های خود را روانه بازار کنید:

۱- مطالعه در بازار: وقتی ایده یک محصول به ذهنتان می رسد، ابتدا باید آن را ثبت کنید. توصیه می کنیم از طریق Google Images و Google Shopping جست وجو کنید و ببینید آیا محصولات مشابه وجود دارد؟ آنها را با دقت مطالعه کنید. چه مزایایی دارند؟ نقطه تفاوت را در نظر بگیرید. آیا مصرف کننده نیازمند این مزایا بوده است؟ هدف از انجام این کار درک تاریخ نوآوری و ایده هایتان است.

۲- اختراع برای بازار: راه های زیادی برای ارائه ایده های جدید وجود دارند. بسیاری از مخترعان روی حل یک مشکل یا نیاز مبرم تمرکز می کنند. ساده ترین ایده ها آنهایی هستند که محصولات موجود را بهبود می بخشند.

۳- تمرکز روی ایده نسبتا ساده: بدون صرف وقت و هزینه زیاد، می توانید تعیین کنید که آیا ایده شما ارزش دنبال کردن دارد یا خیر. آیا می توانید توضیح دهید که چگونه ایده شما به سرعت یک مشکل را حل می کند؟ آیا می توان با استفاده از فناوری های موجود آن را تولید کرد؟ آیا شما قادر به ایجاد نمونه اولیه ارزان هستید؟ در واقع صدور مجوز یک ایده شامل همه فاکتورهای کاهش خطر است.

۴- استفاده از مواد موجود برای ایجاد یک نمونه اولیه: در این مرحله شما نمی دانید که آیا ایده شما قابل عرضه به بازار است یا خیر؛ بنابراین بهتر است نمونه اولیه ای تولید کنید تا بتوانید بازخوردهای سودمندی دریافت کنید.

۵- استفاده از واژه های تأثیرگذار برای بیان مزایای محصول: هدف شما تحریک حس کنجکاوی مخاطب است. گیرنده پیام شما باید این تصور را داشته باشد: «من می خواهم بیشتر در مورد آن بدانم».

۶. ایجاد برگه فروش و یک ویدئوی کوتاه: برگه فروش، تبلیغات آنلاین یک صفحه ای است که اغلب برای نمایش محصولات جدید استفاده می شود. همچنین می توانید از ویدئوهای کوتاه برای معرفی محصول خود استفاده کنید.

۷- نوشتن یک درخواست حق ثبت اختراع موقت: اکثر پرونده های ثبت اختراع به گونه ای نوشته شده اند که بتوانند به آسانی کار کنند. برای نوشتن مالکیت معنوی که دارای ارزش است، باید رقابت کنید.

۸- رویکرد شرکت هایی که به صورت حرفه ای، محصولات مشابه را تولید می کنند: برخی شرکت هایی که از نوآوری باز استفاده می کنند مراحل ثبت محصول را در وب سایت خود منتشر می کنند؛ اما دیگران روی نرم افزار و فرم های شخص ثالث تکیه می کنند. شرکت هایی که محصولات مشابهی تولید می کنند، مجوزهای بالقوه خود را دارند.

۹- تمرین استراتژی مذاکره برد – برد: خودتان را با مقررات اساسی و آنچه باید انتظار داشته باشید آشنا کنید. لازم نیست به سرعت وکیل خود را استخدام کنید. به عبارت دیگر، باید بیشتر حکم یک بازیکن تیم را داشته باشید.

۱۰- ایده بعدی خود را در نظر بگیرید: صدور مجوز یک بازی اعداد است. هنگامی که یک شرکت درخواست ارسال شما را رد می کند، باید به دنبال دلایل آن باشید. شما ممکن است بتوانید با طراحی مجدد محصول خود نیازهایشان را برآورده کنید.

مطالب مرتبط:


یک دیدگاه بگذارید


عکس ها

فیلم ها