پایگاه خبری آتیه کار » تجمع کارکنان ثامن‌الحجج مقابل ساختمان مرکزی بانک پارسیان

پایگاه خبری آتیه کار

اخبار کار اشتغال استخدام و فرهنگ کار

ثامن‌الحجج

تجمع کارکنان ثامن‌الحجج مقابل ساختمان مرکزی بانک پارسیان

تجمع کارکنان ثامن‌الحجج مقابل ساختمان مرکزی بانک پارسیان

جمعی از کارکنان موسسه منحل شده مالی اعتباری ثامن‌الحجج در ادامه پیگیری وضعیت اشتغال خود، امروز (۱۱بهمن ماه) با سفر به تهران، در مقابل ساختمان مرکزی بانک پارسیان واقع در شهرک قدس (غرب) تجمع کردند.

کارکنان حاضر در تجمع امروز که به نمایندگی از سایر همکاران خود از نقاط مختلف کشور برای پیگیری وضعیت اشتغال خود عازم تهران شده‌اند به خبرنگار ایلنا گفتند: هرکدام از همکاران ما در موسسه ثامن‌الحجج بین ۴ تا ۱۲ سال سابقه کار دارند که با مختل شدن فعالیت این موسسه مالی، از دی ماه سال ۹۴ با مشکل امرار معاش روبرو شده‌ایم.

آنها با یادآوری اینکه در مجموع شمار تجمع‌کنندگان نزدیک به ۲۷۰۰ نفر می‌شود که تا پیش از این اتفاق در ۴۷۰ شعبه موسسه ثامن‌الحجج در سراسر کشور مشغول کار بوده‌اند، افزودند: موسسه مالی اعتباری ثامن‌الحجج از دی ماه سال ۹۴ از سوی بانک مرکزی با همراهی شورای ‌عالی پول اعتبار و قوه قضائیه منحل شده و از آن موقع تاکنون کارکنان این موسسه سرگردان و بلاتکلیف شده‌اند.

این تجمع‌کنندگان در ادامه افزودند: بانک مرکزی با دادن مجوز ۱۵۰۰ شعبه به بانک پارسیان، مسئولیت جدب ۱۵۰۰ نفر از کارکنان موسسه ثامن‌الحجج را به همین بانک داده است و در همین رابطه حتی مسئولان بانک مذکور در یک نوبت از ۱۵۰۰ نفر از کارکنان ثامن‌الحجج آزمون استخدامی اخذ کردند که هنوز نتیجه این آزمون و انجام مصاحبه به جز برای ۳۰۰ نفر از کارکنان برای سایران مشخص نشده است.

به گفته آن‌ها، امروز ششمین بار است که برای پیگیری مطالبات صنفی خود به تهران آمده‌ایم. پیش از این نیز همکاران آنها چندین تجمع در شهرها و شهرستانهای محل کار خود برگزار کرده‌اند.

تجمع‌کنندگان که به نمایندگی از جمعیت ۲۷۰۰ نفری کارکنان این موسسه مالی اعتباری عازم تهران شده و هم‌اکنون مقابل ساختمان بانک پارسیان تجمع کرده‌اند، در ادامه می‌گویند: تا زمان قطعی نشدن نتیجه در تهران می‌مانیم و به شهر‌هایمان بازنمی‌گردیم.

ایلنا

مطالب مرتبط:


یک دیدگاه بگذارید


عکس ها

فیلم ها