اخبار کار | آتیه کار » دانش آموختگان از طرح کارورزي استقبال نمي کنند

اخبار کار | آتیه کار

اقتصاد ، فرهنگ ، کار ، اشتغال ، کارآفرینی و فرهنگ کار

طرح کارورزی

دانش آموختگان از طرح کارورزي استقبال نمي کنند

دانش آموختگان از طرح کارورزي استقبال نمي کنند

دانش آموختگان از طرح کارورزي استقبال نمي کنند خبرگزاري آريا – شاهرود- ايرنا- مدير کل تعاون، کار و رفاه اجتماعي استان سمنان گفت: تاکنون فقط يکهزار و ۲۷۶ تن در طرح کارورزي نام نويسي کرده اند ، با چنين آمار کمي بايد نتجيه گرفت که دانش آموخته بيکار در استان وجود ندارد.
به گزارش ايرنا، اسماعيل غنيان چهارشنبه شب در نشست مشترک کارگروه تخصصي اشتغال استان و شهرستان شاهرود که در شهرک صنعتي اين شهر برگزار شد، افزود: اگر جوانان و خانواده هاي آنان مدعي بيکاري هستند، طرح کارورزي جايي است که حتي اگر کاري براي آنان فراهم نشود و يا علاقمند به کارورزي نباشند، مي توان بر اساس آمار نام نويسي شدگان براي برنامه ريزي و جذب اعتبار با دولت رايزني کرد.
وي ادامه داد: سهميه استان سمنان در طرح کارورزي از پارسال بدون افزايش، يکهزار و ۸۹۰ نفر بوده و تاکنون ۲۲۰ قرارداد بسته شده است.
مديرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي استان همچنين با بيان اينکه سمنان تنها استاني است که با کاهش نرخ بيکاري و افزايش نرخ مشارکت روبروست، اضافه کرد: با اين وجود بنا به اعلام دولت، در خصوص پرداخت تسهيلات اشتغال روستايي و عشاير به عنوان استان کند قلمداد شده و در اين زمينه عواملي چون ارزيابي، ميزان انعقاد قرارداد و پرداخت تسهيلات از سوي بانک هاي عامل تاثيرگذار است.
غنيان ميزان کل اعتبار استان در تسهيلات اشتغال روستايي و عشاير را ۹۲۴ ميليارد ريال اعلام کرد و گفت: از يکهزار و ۳۰۸ طرح ثبت شده ، تاکنون کميته استان۱۷۰ طرح را دريافت کرده و از اين تعداد ۱۲۵ طرح با اعتبار ۷۷۵ ميليارد ريال و اشتغالزايي ۸۵۹ نفر، تاييد و براي پرداخت به بانک ها فرستاده شده است.
وي با بيان اينکه تاکنون هر سه طرح پرداخت شده استان با اعتبار ۲ ميليارد و ۷۴۰ ميليون ريال متعلق به شاهرود است، افزود: از اين شهرستان تاکنون ۵۸ طرح با اعتبار ۱۹۷ ميليارد ريال دريافت شده است.
غنيان يادآور شد: شهرستان ميامي هم حدود ۱۱۰ ميليارد ريال سهميه دارد و تاکنون ۱۱ طرح به ارزش ۴۴ ميليارد ريال به بانک هاي عامل ارسال شده است.
وي همچنين ميزان تعهد اشتغال دستگاه هاي اجرايي استان در سال جاري را ۹ هزارو ۱۴۳ تن اعلام کرد و گفت: از اين تعداد يکهزار و ۷۷۳ تن مربوط به شاهرود و ۴۷۹ تن نيز متعلق به ميامي است.
آمار بيکاري استان سمنان پارسال حدود ۹ درصد بوده که پيش بيني مي شود با درايت دولت تدبير و اميد به هشت درصد کاهش يابد .
سمنان از نظر شاخص نرخ بيکاري بعد از استان هرمزگان در رتبه دوم قرار دارد.
استان سمنان حدود ۷۰۳ هزار تن جمعيت دارد که ۱۱۰ هزارتن بيمه شده اجباري هستند.

مطالب مرتبط:


یک دیدگاه بگذارید


عکس ها

فیلم ها