اخبار کار | آتیه کار » رشد منفي سرمايه گذاري در گذشته عامل مشکلات اقتصادي است

اخبار کار | آتیه کار

اقتصاد ، فرهنگ ، کار ، اشتغال ، کارآفرینی و فرهنگ کار

جمشيد انصاري گفت

رشد منفي سرمايه گذاري در گذشته عامل مشکلات اقتصادي است

رشد منفي سرمايه گذاري در گذشته عامل مشکلات اقتصادي است

معاون رئيس جمهوري و رئيس سازمان اداري و استخدامي کشور با اشاره به رشد منفي سرمايه گذاري کشور بين سال هاي ۱۳۸۵ تا ۱۳۹۵، گفت: همين امر مشکلات اقتصادي امروز کشور از جمله بيکاري، رکود توليد و معوقات بسيار زياد بانکي را موجب شده است.
به گزارش ايرنا جمشيد انصاري شامگاه چهارشنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتي آذربايجان غربي افزود: دولت تدبير و اميد با برنامه ريزي مناسب زمينه ايجاد رشد اقتصادي را در سال ۱۳۹۵ در کشور فراهم کرد که اين امر از جمله مهمترين اقدامات دولت در راستاي کاهش مشکلات اقتصادي بوده است.
وي اضافه کرد: همه مديران اقتصادي بايد به دنبال جذب سرمايه هاي دولتي و خصوصي باشند زيرا اين امر مهمترين عامل در ايجاد رشد اقتصادي، رونق توليد، رونق اشتغال و کاهش مشکلات مردم است.
وي با اشاره به عزم جدي دولت براي سرمايه گذاري در بخش هاي زيربنايي از جمله اجراي طرح هاي گازرساني در بخش وسيعي از کشور، بيان کرد: با سرمايه گذاري ۱۷۰ هزار ميليارد ريالي طي سه سال گذشته، علاوه بر بهره مندي پنج ميليون خانوار از نعمت گاز، ۲ ميليون فرصت شغلي حفظ و ۲۲۰ هزار فرصت شغلي نيز ايجاد شد.
وي ادامه داد: علاوه بر آن بسياري از کارخانه هاي توليد لوله گاز، بخاري هاي گازي و لوازم جانبي اين بخش در مدت اجراي اين طرح ها رونق يافت.
معاون رئيس جمهوري راه اندازي پنجره واحد سرمايه گذاري در آذربايجان غربي را گام مهم در راستاي توسعه اين استان دانست و گفت: با توجه به اهتمام استاندار و معاون اقتصادي به اين بخش، اميدواريم اين سامانه در سريع ترين زمان ممکن راه اندازي و جذب سرمايه گذاري تسهيل شود.
انصاري دستور ويژه رئيس جمهوري براي اجراي همه خدمات دولتي تا پايان سال ۱۳۹۹ به صورت الکترونيکي را يادآوري کرد و افزود: اين پنجره واحد نيز در همين راستا مي تواند تسهيل کننده خدمات ارائه شده به مردم باشد.
وي از ابلاغ دستور رئيس جمهوري براي تسهيل کار مراجعان ادارات طي روزهاي آينده خبر داد و اضافه کرد: طبق تصميم ويژه رئيس جمهوري تا ابتداي تيرماه امسال بايد باجه هاي پاسخگويي به ارباب رجوع در طبقه همکف همه ادارات راه اندازي شود تا مردم تمام خدمات لازم را در اين طبقه دريافت کنند.
در اين جلسه در خصوص اقدامات دستگاه هاي اجرايي در بخش هاي رونق توليد، اشتغال فراگير و پايدار و پنجره واحد سرمايه گذاري گزارش هايي ارائه شد.

مطالب مرتبط:


یک دیدگاه بگذارید


عکس ها

فیلم ها