پایگاه خبری آتیه کار » 90میلیارد ریال برای اشتغالزایی روستائیان خرمدره اختصاص یافت

پایگاه خبری آتیه کار

اخبار کار اشتغال استخدام و فرهنگ کار

اشتغالزایی

۹۰میلیارد ریال برای اشتغالزایی روستائیان خرمدره اختصاص یافت

۹۰میلیارد ریال برای اشتغالزایی روستائیان خرمدره اختصاص یافت

مصطفی ثنایی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در ماه مبارک رمضان برنامه های دهگردشی به همراه مسئولان به منظور ارتباط مستقیم با روستائیان و رفع مشکلات آنان در مساجد روستاها برگزار می شود که اغلب پروژه های عمرانی در نظر گرفته شده برای روستاها در همین دیدارها شناسایی و اقدام لازم برای رفع مشکلات توسط مسئولان منطقه انجام می شود.

این مسئول با اشاره به آغاز فصل اجرای پروژه های عمرانی در منطقه، خاطرنشان کرد: امسال ۱۱ پروژه عمرانی به همت مسئولان منطقه در روستاهای شهرستان آغاز شده و به مرحله اجرا در آمده است.
وی افزود: پروژه هایی مانند ساخت جاده سلامت، دوبانده کردن ورودی روستای سوکهریز با اعتبار ۳ میلیارد ریال، احداث پل ورودی روستای باغدره با اعتبار ۱۳۰ میلیون ریال، جدول گذاری معابر شویر با اعتبار ۵۰۰ میلیون ریال، ترمیم ولکه گیری معابر نصیر آباد، ترمیم و مرمت مخزن آب شرب ویستان بالا، بهسازی و تعریض مسیر آرانج، احداث مسیر جدید جاده انجلین، احداث مخزن آب شرب اسلام آباد، اجرای طرح هادی روستاهای پلاس و انجلین نمونه هایی از پروژه های قابل اجرا در روستاهای شهرستان است.
بخشدار مرکزی خرمدره ابراز کرد: با توجه به نگاه ویژه دولت به حوزه گردشگری روستاهای سوکهریز، الوند و انجلین به عنوان روستاهای هدف گردشگری خرمدره شناسایی شده اند و برنامه هایی مانند احداث خانه بومگردی در این روستاها در نظر گرفته شده که تا کنون مجوز ۹ خانه بومگردی برای این ۳ روستا صادر شده است.
وی یادآور شد: علاوه بر برنامه های گردشگری به طرح اشتغالزایی روستائیان نیز توجه شده و در این راستا نزدیک به ۹۰ میلیارد ریال اعتبار برای ایجاد اشتغال در روستاهای خرمدره در نظر گرفته شده است.
ثنایی تاکید کرد: در این راستا ۱۸ طرح اشتغالزایی برگزیده و برای دریافت وام به بانک های عامل معرفی شده اند و برای گسترش و توسعه بخش کشاورزی و دامداری نیز امسال پروانه ساخت ۲ واحد دامداری صادر شده است.

منبع ایرنا

کدخبرنگاری۱۸۰۱

مطالب مرتبط:


یک دیدگاه بگذارید


عکس ها

فیلم ها