اخبار کار | آتیه کار » آنچه باید قبل از تأسیس سازمان غیرانتفاعی بدانید

اخبار کار | آتیه کار

اقتصاد ، فرهنگ ، کار ، اشتغال ، کارآفرینی و فرهنگ کار

سازمان غیرانتفاعی

آنچه باید قبل از تأسیس سازمان غیرانتفاعی بدانید

آنچه باید قبل از تأسیس سازمان غیرانتفاعی بدانید

آیا شما آرزوی ایجاد سازمانی غیرانتفاعی برای حمایت از جنبشی خاص را دارید که همواره مورد علاقه تان بوده است؟ مردم روزبه روز بیشتر مایل می شوند برای پشتیبانی از سازمانی غیرانتفاعی یا حتی ایجاد آن کاری انجام دهند.

اگر شما هم جزء این افراد هستید، قبل از اینکه شروع به کار کنید، موارد زیر را درنظر بگیرید.

اصول سازمان غیرانتفاعی

آیا می دانید سازمان غیرانتفاعی چیست؟ من با برخی افراد به صورت اتفاقی ملاقات داشته ام که تصور می کردند شرکت های شان می توانند به عنوان سازمانی غیر انتفاعی واجد شرایط باشند، زیرا آنها سود نداشته اند. متأسفانه، در حقیقت این گونه نیست و این عدم سود دهی شرط لازم محسوب نمی شود. در حالی که هدف کسب و کار  ایجاد سود است، هدف یک سازمان غیر انتفاعی نیز سودرسانی به یک جنبش است. هرگونه پولی که سازمان به دست می آورد، چه از کمک های مالی، چه از درآمد های حاصل از عضویت، کمک هزینه یا فروش محصول، برای منفعت رسانی به یک جنبش هزینه می شود تا اینکه به مؤسس سودی برساند.

چند نوع سازمان غیرانتفاعی وجود دارد. درحقیقت، اداره مالیات بر درآمد (در آمریکا) ۲۷ نوع مختلف سازمان های غیر انتفاعی از جمله خدمات نگهداری از کودکان و انجمن های بازنشستگی معلمان را شناسایی کرده است. با این حال، شایع ترین نوع سازمان غیر انتفاعی، سازمان ۵۰۱۵۰۱(c) (3) است. به طور معمول، بسیاری از ما وقتی واژۀ غیر انتفاعی را می شنویم، تصویر سازمان های خیریه یا بنیادهای خصوصی به ذهن مان خطور می کند.

به طور کلی، اکثر سازمان های غیر انتفاعی در دولت های فدرال و ایالتی دارای وضعیت معاف از مالیات هستند. با این حال، برای به دست آوردن این وضعیت، باید زمانی که شروع به تأسیس این سازمان می کنید، آن را تحت عنوان سازمان غیر انتفاعی تأسیس کنید. همچنین باید مستندات و مالیات ها را به صورت منظم ارائه دهید تا اصول سازمان غیرانتفاعی را رعایت کرده باشید.

برخلاف یک کسب و کار، سازمان غیر انتفاعی مالک ندارد، بلکه توسط هیأت مدیره اداره می شود. هیأت مدیره برای تضمین مطابقت فعالیت های سازمان غیر انتفاعی با مأموریتش و اینکه آیا از پول خود درست استفاده و از قوانین و مقررات مربوط به سازمان غیرانتفاعی تبعیت می کند یا خیر مسئول است. گاهی اوقات، اعضای هیأت مدیره نیز عملیات روزانه ای را اجرا می کنند.

آیا شما باید سازمانی غیرانتفاعی تأسیس کنید؟

اکنون که اصول اولیه را می دانید، قبل از تأسیس سازمان غیرانتفاعی، به این سؤالات پاسخ دهید:

– آیا سازمان غیرانتفاعی شما، ارگانی ضروری است؟ اگر سازمان دیگری وجود داشته باشد که از همین هدف حمایت می کند، سازمان غیرانتفاعی شما ممکن است در رقابت دچار مشکل شود؛ به ویژه اگر آن سازمان به خوبی جا افتاده و میان مردم معتبر باشد. به یاد داشته باشید، هدف نهایی یک سازمان غیرانتفاعی، حمایت از جنبشی است که برای شما اهمیت دارد، نه برای رقابت با یک سازمان دیگر! در این وضعیت ممکن است با اهدا کردن و یا داوطلب شدن برای کمک به سازمان غیرانتفاعی دیگری، به جای تأسیس سازمان خودتان، سودمندتر عمل کنید.

– آیا ویژگی های لازم برای جذب مردم جهت حمایت از سازمان را دارید؟ تأسیس سازمان غیرانتفاعی و نگاه داشتن آن نیاز به انرژی و شور و شوق زیادی دارد. شما باید شور و شوق خود را برای مأموریت تان حفظ کنید و می توانید این اشتیاق را به دیگران، از جمله اعضای هیأت مدیره، کارکنان، داوطلبان و اهدا کنندگان نیز القا کنید.

– منابع مالی را از کجا تأمین می کنید؟ اکثر سازمان های غیرانتفاعی پول خود را از اهداکنندگان دریافت و از دیگران درخواست کمک برای تأمین امور مالی خود می کنند. شما می توانید حق عضویت یا محصولات (یا ترکیبی از هردو) را برای جمع آوری پول به فروش برسانید. به عنوان مثال، سازمانی که از حفظ حیات وحش حمایت می کند، ممکن است مردم را به عضویت سالانۀ ۵۰ دلاری تشویق کند. شما همچنین می توانید تقویم یا کیسه هایی مخصوص حمل وسایل به فروش برسانید یا این محصولات را به عنوان انگیزه ای برای تشویق کمک های مالی عرضه کنید.

– مهارت های مدیریتی من چگونه است؟ اگرچه سازمان غیر انتفاعی سودی به صاحب کسب وکار نمی رساند، اما شما می توانید به کارمندان خود حقوق مناسبی بدهید. با این حال، از آنجا که حقوق سازمان های غیرانتفاعی معمولا کمتر از حقوق هایی ا ست که در کسب و کار های سودآور پرداخت می شوند، نیازمند مهارت های مدیریتی خوب برای جذب و حفظ کارکنان واجد شرایط هستید. شما همچنین نیازمند استخدام، مدیریتو ایجاد انگیزه در داوطلبان افتخاری هستید که اغلب، پایه های سازمان غیر انتفاعی محسوب می شوند.

نکاتی برای تأسیس سازمان غیرانتفاعی

آیا برای تأسیس سازمان غیرانتفاعی هیجان زیادی دارید؟ با یک بیانیه مأموریت و یک طرح کسب وکار شروع کنید. درست مانند کسب وکاری سودآور، شما نیاز به یک چشم انداز روشن و طرح تفصیلی دارید تا بهترین فرصت را برای موفقیت خود در سازمان غیرانتفاعی به دست آورید. شما می توانید ابزار برنامه ریزی کسب وکار را برای سازمان تان، به صورت آنلاین پیدا کنید. دیگران را متقاعد کنید سازمان غیر انتفاعی شما متفاوت است و برای کمک به سازمان آنها را تشویق کنید. همچنین باید اهداف و معیارهای خاصی را برای سنجش موفقیت خود داشته باشید.

منبع فرصت امروز

کدخبرنگاری۱۸۰۱

مطالب مرتبط:


یک دیدگاه بگذارید


عکس ها

فیلم ها