اخبار کار | آتیه کار » ۴ هزار زن خانه دار در زنجان بیمه تأمین اجتماعی شدند

اخبار کار | آتیه کار

اقتصاد ، فرهنگ ، کار ، اشتغال ، کارآفرینی و فرهنگ کار

سازمان تأمین اجتماعی

۴ هزار زن خانه دار در زنجان بیمه تأمین اجتماعی شدند

۴ هزار زن خانه دار در زنجان بیمه تأمین اجتماعی شدند

مسعود علیاری مدیرکل تامین اجتماعی استان زنجان به بیمه زنان خانه‌دار در استان زنجان اشاره کرد و گفت: تاکنون بیش از ۴ هزار زن خانه دار در استان زنجان تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرارگرفته‌اند.

به گزارش زنان شاغل، وی به بیمه زنان خانه‌دار در استان زنجان اشاره کرد و گفت: تاکنون بیش از ۴ هزار زن خانه دار در استان زنجان تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرارگرفته‌اند.

وی اظهار کرد: زنان خانه‌داری که فاقد هر نوع شغل هستند با پرداخت حق بیمه از مزایای آن استفاده کنند و در این میان حداکثر سن بانوان برای بیمه از ۴۵ سال به ۵۰ سال رسیده است.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان زنجان گفت: در استان زنجان طبق برنامه در نظر داریم تعداد بیمه زنان خانه‌دار در استان را به ۱۰۰ هزار نفر برسانیم.

علیاری به مزایای استفاده از طرح بیمه زنان خانه‌دار اشاره کرد و گفت: استفاده از مزایای بازنشستگی، ازکارافتادگی، بازماندگی، تعهدات بلند و کوتاه‌مدت بیمه‌ای از مزایای بیمه تأمین اجتماعی زنان خانه‌دار است.

علیاری تأکید کرد: زنان خانه‌دار با داشتن ۲۰ سال سابقه و ۵۵ سال سن و یا ۳۰ سال سابقه و ۴۵ سال می‌توانند از مزایای بازنشستگی استفاده کنند و زنان خانه‌دار با پرداخت ۱۸۰ هزار تومان از مزایای این طرح استفاده لازم را داشته باشند.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان زنجان افزود: اغلب زنان خانه‌دار استان زنجان اطلاعات کافی از اجرای این طرح ندارند و باید رسانه‌ها این نوع بیمه را در استان به خوبی اطلاع‌رسانی کنند و در این راستا پیامک به مشترکین دائمی ارسال‌شده و در مراحل بعدی هم به مشترکین همراه اول ارسال خواهد شد تا از این بیمه باخبرشوند.

علیاری یادآور شد: سازمان تأمین اجتماعی یک سازمان بیمه‌گر اجتماعی است و مأموریت اصلی آن تحت پوشش قرار دادن کارگران و کارکنان مزد و حقوق‌بگیر به‌صورت اجباری و صاحبان حرفه و مشاغل آزاد به‌صورت اختیاری است و استان زنجان هفت شعبه دائم تأمین اجتماعی و هفت شعبه اقماری دارد و یک شعبه کارگزاری نیز در استان فعالیت می‌کند.
منبع: مهر

مطالب مرتبط:


یک دیدگاه بگذارید


Your SEO optimized title page contents

عکس ها

فیلم ها