اخبار کار | آتیه کار » افرادی که چوب لای چرخ اقتصاد می گذارند با ترامپ همراه هستند

اخبار کار | آتیه کار

اقتصاد ، فرهنگ ، کار ، اشتغال ، کارآفرینی و فرهنگ کار

استاندار آذربایجان شرقی:

افرادی که چوب لای چرخ اقتصاد می گذارند با ترامپ همراه هستند

افرادی که چوب لای چرخ اقتصاد می گذارند با ترامپ همراه هستند

به گزارش آتیه کار به نقل از ایرنا، مجید خدابخش روز شنبه در کارگروه اشتغال استان با بیان اینکه اکنون کشور ما در نبرد اقتصادی با دشمن به سر می برد، افزود: همه مسوولان بانک ها، دستگاه ها و نهادها باید با کمک هم برای مقابله با این جنگ تلاش کنند.

وی خطاب به مسوولان برخی بانک ها و دستگاه هایی که در مسایل اقتصادی استان کارشکنی می کنند، گفت: مسوولان بانک هایی که عملکرد آنان در این نبرد اقتصادی صفر بوده و دستگاه ها را در این نبرد کمک نمی کنند، ستون پنجم دشمن به حساب می آیند.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه مدیران استان و بانک ها موظف به همکاری برای حل مشکلات و مسایل اقتصادی مردم و بنگاه های اقتصادی هستند، یادآوری کرد: هر کس برخلاف این جریان حرکت کند و در این زمینه همراهی نکند باید استان را ترک کند.
خدابخش از این افراد خواست گوش شان را باز کنند و این تذکر را بشنوند چرا که به گفته وی از مدیران و مسوولان بانک ها انتظار می رود بصیرت و فهم داشته و زمان و شرایط را درک کنند.
وی از مدیران بنگاه های اقتصادی نیز خواست سرمایه خود را از بانک هایی که با دولت همکاری نمی کنند و عقیده ای به مشتری مداری ندارند خارج کرده و به بانکی ببرند که با دولت همکاری داشته و مشتری مداری را در اولویت خود قرار می دهد.
استاندار آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به طرح کارورزی استان گفت: این طرح برای بنگاه های اقتصادی مطلوب بوده و در آن دانش آموختگان دانشگاهی به صورت عملی در بنگاه های اقتصادی آموزش دیده و کار یاد می گیرند.
خدابخش افزود: اشکالات مربوط به سامانه کارورزی نیز باید استخراج و به طراح این سامانه ارایه شود تا این اشکالات را برطرف کند.
وی از مسوولان مرتبط ثبت نام افراد در این سامانه خواست از متقاضیان و علاقه مندان به کارورزی برای ثبت نام پول دریافت نکنند.
وی گفت: استانداری آماده تامین مبلغ ثبت نام متقاضیان در این طرح است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی نیز در این جلسه با ارایه گزارشی از اقدام های انجام شده از جلسه کارگروه گذشته ( نهم تیر) تاکنون گفت: در این مدت در زمینه اشتغال روستایی ۱۲۹ طرح با اعتبار ۴۰۵ میلیارد ریال به بانک ها معرفی شد که در صورت پرداخت این تسهیلات برای ۸۲۷ نفر در قالب سرمایه در گردش اشتغال ایجاد می شود.
میراحد حسینی افزود: این طرح ها برای بانک های توسعه تعاون و کشاورزی، پست بانک و صندوق کارآفرینی امید معرفی شده است.
وی اظهار داشت: در زمینه اشتغال فراگیر نیز یک هزار و ۷۷ طرح با اعتبار ۲ هزار و ۹۵۰ میلیارد ریال به بانک ها معرفی شده که از این تعداد ۹۸ طرح با اعتبار ۴۶۰ میلیارد ریال مصوب شده و بقیه طرح ها در دست بررسی است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی یادآوری کرد: ۷ طرح بزرگ ملی نیز با اعتبار ۴ هزار و ۲۹۰ میلیارد ریال به بانک ها معرفی شده که از این تعداد ۳ طرح تصویب شده و ۴ طرح دیگر در مرحله تصویب قرار دارد.
حسینی با اشاره به طرح کارورزی ادامه داد: در این طرح ۶۱۲ واحد پذیرنده در سطح استان شناسایی شده و ۱۲ هزار و ۸۱۹ نفر نیز در این طرح ثبت نام کرده اند.
وی با بیان اینکه از این تعداد ۲۹۱ مورد که ۱۰۵ مورد آن ها مربوط به امسال است، منجر به عقد قرارداد شده است، گفت: تا پایان امسال باید تعداد عقدقراردادها به ۳ هزار و ۷۰۰ مورد برسد.
۸۰۲۳/۵۱۸

مطالب مرتبط:


یک دیدگاه بگذارید


عکس ها

فیلم ها